danutttz

Cine ma poate ajuta ???

6 posts in this topic

Buna seara tuturor am cumparat de curand un fiat punto 1.7 td din 1999 si as dori daca cineva de aici se pricepe .........as vrea sa stiu mai exact cand ar trebuii sa intre turbo pentru ca eu nu imi dau seama daca intra sau nu ......Am facut cont pe forum fiat dar nu pot sa postez....o prostie de forum.....

Cum ar trebui sa imi dau seama daca turbo intra sau nu ....Un manual pentru acest motor sau orice altceva un program gen vadis de la volvo pentru fiat exista asa ceva??? va multumesc anticipat o seara placuta!!!

Nu este prima data cand te atentionez ca este un forum volvo ,dar este ultima data cand mai tolerez , am sa iti las acest topic la locul lui , dar cu prima ocazie cand mai vad alte masini in afara de volvo , din partea ta , iti dau "shut down" pt. o perioada de o luna .

Edited by Danyx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probabil ai nevoie de vreo resoftare,sa simti ceva :lol:

Turbina ar trebui sa intre la 2200 rpm ,dar e posibil sa nu auzi nici un zgomot (de turbina).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cauta pe GOOGLE dupa Fiat Punto.;) O sa gasesti manualul de service.

Sunt sigur ca nu ai vrut sa para site-ul acela pe care l-ai scris , dar te-ai grabit si ai uitat , ...nu ?rolleyes.gif

Edited by Danyx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna seara tuturor am cumparat de curand un fiat punto 1.7 td din 1999 si as dori daca cineva de aici se pricepe .........as vrea sa stiu mai exact cand ar trebuii sa intre turbo pentru ca eu nu imi dau seama daca intra sau nu ......Am facut cont pe forum fiat dar nu pot sa postez....o prostie de forum.....

Cum ar trebui sa imi dau seama daca turbo intra sau nu ....Un manual pentru acest motor sau orice altceva un program gen vadis de la volvo pentru fiat exista asa ceva??? va multumesc anticipat o seara placuta!!!

Nu este prima data cand te atentionez ca este un forum volvo ,dar este ultima data cand mai tolerez , am sa iti las acest topic la locul lui , dar cu prima ocazie cand mai vad alte masini in afara de volvo , din partea ta , iti dau "shut down" pt. o perioada de o luna .

ok am inteles o sa ma descurc o sa caut singur dar daca vazusem ca cei de pe alte forumuri nu ma ajuta am zis sa incerc aici dar aveti dreptate fiecare cu marca lui........mi se poate inchide contul fara nici un fel de suparare ........nu cred ca am adus vreun prejudiciu acestui forum daca am intrebat de alta marca in afara de volvo......vroiam sa stiu macar cateva pareri de la oameni mai priceputi ca mine.......

Poate printre noi sunt si mecanici care m-ar fi putut ajuta in problema mea .......

In acest forum se poate vorbi despre orice mai putin alta marca de masina am inteles....!

Multumesc inca odata pentru sprijinul acordat dealungul timpului .........

Chiar m-au ajuta foarte mult sfaturile voastre ....dar in acelasi timp nu vreau sa fiu discriminat ca mi-am luat si o a doua masina alta marca nu imi premit sa intretin 2 volvo si bugetu a fost foarte mic pentru o masina de oras .......asa ca promit ca nu o sa mai intreb niciodata altceva in afara de lucruri legate de volvo va multumesc .........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mda ma rog se poate inchide ......topicu si contu meu o viata placuta tuturor!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mda ma rog se poate inchide ......topicu si contu meu o viata placuta tuturor!!!

Deci dupa cum vad eu ,.....sfaturile colegilor ti-au fost de folos , cand ai avut nevoie ....dar , daca cumva ti se spune asa nu trebuie , pur si simplu pleci .

Ai facut acest cont doar pt. a iti rezolva treaba dupa care am plecat , eventual revii cand iti mai cade una alta .

Am fost destul de clar , nu accept alte marci decat cele volvo .

Intrebarile legate de alta marca , le puteai obtine foarte simplu la intalnirile de la polivalenta sau de ce nu la cele nationale , unde nu ai fi deranjat pe nimeni .

In sfarsit .....imi pare bine ca ai gasit sfaturi utile pe acest forum , dar imi pare rau ca te confunzi cu marea majoritate.

Bafta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.