bobby

nu mai pot sa reglez oglinzile

17 posts in this topic

azi am dus masina la volvo sa ii faca inspectia periodica si dupa ce am ajuns cu ea acasa am avut neplacerea sa observ ca nu mai functioneaza oglinzile, nu mai merg reglate, daca aveti ceva idei de la ce ar putea fi.....sau unde este siguranta pentru oglinzi....multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigurantele sunt in compartimentul din lateral-stanga bord, accesibil cu usa sofer deschisa, pozitiile 35-36 parca (scrie pe capac si in carte). Le scoti si le pui la loc si se reseteaza modulele din usa, daca nu mergeda jos fetele de usa si verifica si cablajele/mufele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

am incercat dar nu sunt arse, si am mai scos si alte sigurante si acum am si eroare airbag

, ce pot sa fac?

Share this post


Link to post
Share on other sites

am scos din nou sigurantele si acum merg oglinzile dar acum m-am ales cu o eroare airbag

Share this post


Link to post
Share on other sites

NU exista sigurante oglinzi, exista sigurante doar la DDM si PDM .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci ai rezolvat problema cu oglinzile.. N-am zis ca ar fi arse, trebuiau identificate, scoase si puse. Pai, te-a mancat sa scoti si altele...!???

Baieti, BogdanG e cam departe de Viena cred..

@bobby: tester de sters erori acum, te duci inapoi la service si le spui ca dupa ce ai plecat de la ei a aparut eroarea de airbag, poate s-a miscat vreo mufa ;):P mai bine te duceai pt oglinzi pe bune, or sa vada ziua si ora la care a aparut eroarea, zici si tu ca ti-ai dat scaunul inapoi pe pozitie si poate nu te taxeaza...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sorry,acum am vazut locatia.De....ora tarzie(plus o bere,doua :D )

Edited by vita_fresh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sorry,acum am vazut locatia.De....ora tarzie(plus o bere,doua :D )

Da, e nevoie de hidratare pe caldura asta...

Off : Mai sunt useri pe forum care au o alta locatie dar sunt in Bucuresti

Share this post


Link to post
Share on other sites

In mod cert cea mai buna solutie era sa mergi la service si sa le spui ca dupa revizia facuta nu mai "lucreaza" oglinzile. Dar, poti sa te duci si acum. Oricum, "e de la ei" !

Edited by mariusdaniel

Share this post


Link to post
Share on other sites

chiar o sa ma duc, poate ca ma rezolva gratis ca deja am platit ieri pt discuri de frana fata, placute fata spate, furtune de frana fata si freon in radiator 1100 de euro.....imi venea sa ii dau foc la masina acolo......si nu obsrvam ca nu mai merg oglinzile, noroc ca a mers nevasta-mea cu ea si a trebuit sa le regleze, oricum sper sa o faca gratis ca sigur sub 100e nu imi ia daca tre sa platesc.

oricum e nasol daca ei pot sa vada la ce ora a iesit eroarea.......totusi e bine ca dupa ce au facut servisul au facut si curat inerior si pot sa le zic ca poate au atins vreo mufa cand au facut curat....va zic ce am rezolvat dupa ce merg la ei

Share this post


Link to post
Share on other sites

cam scumpi astia la volvo, dar macar scrie volvo pe palacute si discuri si made in swedenbiggrin.gif bine ca de banii astia trebuia sa scrie made in jupiter si inca ceva, placutele mele sunt garantate 80000km, chiar e posibil?

Share this post


Link to post
Share on other sites

am rezolvat totul la volvo gratis....ce noroc...multumesc pt sfaturi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tin chiar peste 80.ooo km .

Poate ai invatat ceva din asta si nu mai scoti sigurante grin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

in primul rand sa nu mai scot sigurante noaptea la lumina telefonului, si la cati senzori are mai bine nu mai fac nimic.........directia volvobiggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

in viitor urmeaza sa imi iau s80 din 2007......si dupa???? ce mai iau?? ca, chinezariile astea care le-au scos acum si deja au chemat cu miile la resoftari nu ma atrag deloc....pacat volvo e chiar e o marca mai aparte, e VOLVO....cat o mai fi ......pe cele din china scrie deja volvo xyulijj......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now