danutttz

cum desfac surub baie ulei?

3 posts in this topic

Buna seara tuturor!!! azi mi-au venit filtrele si uleiul de care aveam nevoie am zis sa nu le schimb eu pentru ca nu aveam cric am fost la cel mai apropiat service si mi-au sficuit surubu de la baia de ulei .....nu au reusit sa il mai desfaca ce mama naibii pot sa ii fac ....baieti zic ca era prea strans si de aceea.......?????sa ma ajute cineva plz.....nici moxu nu poti sa il bagi pentru ca in partea de sus a surubului nu prea e loc:(((((((((((((((pot suda o piulita de acel surub???? ca sa il desfac??sau ce sa ii fac?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti-ai dat singur raspunsul :)... Sudezi o piulita de capul surubului si apoi desfaci fara grija... Si ai grija ca daca nu la fiecare schimb de ulei, macar la fiecare AL DOILEA schimb de ulei, sa schimbi si garnitura de cupru. Costa un nimic si te scapa de toata bataia asta de cap.

Spor !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti-ai dat singur raspunsul :)... Sudezi o piulita de capul surubului si apoi desfaci fara grija... Si ai grija ca daca nu la fiecare schimb de ulei, macar la fiecare AL DOILEA schimb de ulei, sa schimbi si garnitura de cupru. Costa un nimic si te scapa de toata bataia asta de cap.

Spor !

Mersi mult de raspuns nu stiam sigur daca pot suda de acel surub daca prinde........ma gandeam sa il incalzesc si sa incerc dar nu am cu ce sa il prind sa il invart ....tre sa duc masina maine sa o pun pe rampa ....ca asa nu prea ma vad sa sudez eu sub masina sa sara dinalea pe mn:P:D poate imi scot ochii:)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now