Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

DAnyEL

e cineva interesat.v40 T4 schimb cu 1.8 benzina, putere cu economie.

10 posts in this topic

Cum zice si titlul, mi-ar placea sa imi iau un t4 dar am un v40 1.8 beniza benzina.Si as vrea sa il dau la schimb. Masina mea consuma 8 chiar 7 cu cauciucuri de vara.

Masinuta mea are o mica problema la frana, dar cand ajung in tara vreau sa ii repar tot ce trebe la ea sa mearga ceas, si daca nu o vand nu ma stresez ca imi place mult, da parca mi-ar placea vreo 200 cai in loc de 122 desi stiu ca consumul se poate dubla:)).

Daca ari fi cineva interesat de idee....sa posteze aici si dau mai multe detali despre masina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu as fi interesat zi-mi pe ce tara e inscrisa masina ta.....a mea e pe Italia cu asigurare itp I.T.Psi tot ce iti mai trebuie ...m-ar avantaja un V 40 masina mea pot zice ca e full pt anu 99. are ABS, ESP (DSA), Pilot automat tapiserie piele....s.a. daca te intereseaza astept un raspuns,eu accept orice test la masina mea.... consumu' nu sare de 9 in afara ...si 8 cu pilotu la 110 ....in oras mananca 13 cam asa .....nu am avut probleme majore cu masina ......alte detalii daca vrei o punem pe un tester unde vrei tu ....o seara buna da-mi si mie niste poze cu masina ta....

poze

post-771-0-52996800-1317405866_thumb.jpg

post-771-0-39758300-1317405870_thumb.jpg

post-771-0-30657400-1317405875_thumb.jpg

post-771-0-67347300-1317405878_thumb.jpg

post-771-0-57375500-1317405885_thumb.jpg

post-771-0-52996800-1317405866_thumb.jpg

post-771-0-39758300-1317405870_thumb.jpg

post-771-0-30657400-1317405875_thumb.jpg

post-771-0-67347300-1317405878_thumb.jpg

post-771-0-57375500-1317405885_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

E foarte faina masina ta dar nu asi vrea sa imi iau masina ce nu e inscrisa in tara, eventual asi mai da o mica diferenta pe una inmatriculata (in special daca e V40), dar nu imi permit masina ne inmatriculata, dar cine stie..... ma mai gandesc. oricum, multumesc de oferta, si mai vedem ce putem face.

Poze...vezi ca gasesti la mai jos la rubrica asta, ca i-am propus la altcineva un schimb.

PS: masina are o problema cu franele (a pierdut lichid) si o sa o rezolv cand ajung in tara. Daca mai gasesc ceva mici probleme le rezolv tot atunci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E foarte faina masina ta dar nu asi vrea sa imi iau masina ce nu e inscrisa in tara, eventual asi mai da o mica diferenta pe una inmatriculata (in special daca e V40), dar nu imi permit masina ne inmatriculata, dar cine stie..... ma mai gandesc. oricum, multumesc de oferta, si mai vedem ce putem face.

Poze...vezi ca gasesti la mai jos la rubrica asta, ca i-am propus la altcineva un schimb.

PS: masina are o problema cu franele (a pierdut lichid) si o sa o rezolv cand ajung in tara. Daca mai gasesc ceva mici probleme le rezolv tot atunci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daniel mai bine pui bani la saltea si cumperi v40 ul lui Alin(Buga),daca tot vrei T4 si inscris.

Oricum ceea ce vrei sa faci tu aicea,acum ..e senzatie de moment!Cunosc treaba asta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

O mica rectificare a lui Alin e 2.0T si are si GPL pe deasupra,deci un adevarat chilipir!Go for it! :headbang:

Share this post


Link to post
Share on other sites

mdap masina buna a lui Alin cu motor de 2.0 160 de caluti arata foarte bine am vazuto si eu ......am si mers in scaunul din dreapta :D nici nu simti ca e gaz ....:D succes ceea ce nu intelesesem eu e ca acum ceva timp vroiai sa iti vinzi masina pentru ca, consuma prea mult si e greu de intretinut ....acum nu stiu ce tea apucat cu T4 ......oricum diferenta de consum intre a ta si a mea nu e foarte mare.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

"e senzatie de moment"

"consuma prea mult si e greu de intretinut ....acum nu stiu ce tea apucat cu T4"

Am vrut sa imi iau si eu T4 din '99 aproape full.Dar am renuntat.Motivul : era nevoie de o stiatie peco in fiecare parcare :))).La mersu meu (de diesel) consumul nu scadea sub 12 %..

Daniel ,intai vinde v40 ul apoi gandestete la ce ti ar trebui.Altfel,la schimb ..e posibl sa primesti o ."gasca" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai asta e minimul 12% in oras la 200 cp.....asta e

Share this post


Link to post
Share on other sites

uite cam cum sta treaba in capul meu:

daca e vorba sa am masina...si pot face rost ce ceva super tare....dece sa nu iau...si sa profit de putinele drumuri care le fac :)) . Nu ca ma plang de masina mea....ca daca e sa ma iau la intrecere cu unu sau cu altu nu ma face de rusine( problema e ca nu ma prea iau la intrecere) , desi nu e avion, dar daca se poate mai bine.....dece nu? si consumul stiu ca e mare....dar nu imi va trebui pentru prea multe drumuri ca in oras am transport gratuit. doar cand ma duc de la Cluj acasa imi cam trebuie masina. Stiu ca e ceva pueril, si chiar e ceva de care nu am nevoie, dar nu toate lucrurile care le facem sunt neaparat necesare. Cu alta ocazia am investit sute de euro pe un aparat de fotografiat, si am zis ca nu mai investesc nimic, si pana la urma tot mi-am mai dotat aparatul si sunt constient ca bani aia numai printr-o minune ii scot, pentru ca motvul pentru care am investit nu a fost sa castig bani din poze ci sa am ceva de calitate, pasiune pentru tehnolozice (sa ii zicem asa :D ) dar daca o sa scot ceva o sa fiu bucuros, iar daca nu, nu o sa fiu dezamagit. Lafel sta si treaba cu masina, doar ca aici e vorba de mai multi bani.

acuma ultimul punct ar fi......daca am facut topicul asta nu inseamna ca sunt disperat sa imi schimb masina, dar voiam sa vad daca e cineva dispus, si daca imi convine, ma bag.

PS:danuttz,masina ta e foarte frumoasa si oferta e foarte buna dar nu vreau masina ne inscrisa. daca era inscrisa in tara era alta treaba si poate dadeam si o diferenta pe langa amea.

Share this post


Link to post
Share on other sites