Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Levi

Caut cutie de viteze Volvo 460 1.8i 1996

15 posts in this topic

Buna ziua.

Caut cutie de viteze, pentru masinuta mea, volvo 460 din 1996. Motor 1.8i.

Spre ghinionul meu, cutia a ramas fara ulei, si rezultatul este: trebuie schimbat (cel putin asa zic mecanicii)

Orice informatie este binevenita.

tel: 0745-318-057

Multumesc mult.

O zi buna in continuare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca doar s-au topit unele chestii prin ea, se gasesc piese de schimb ! Daca s-a dus carcasa, atunci trebuie alta din pacate :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exista si piese aftermarket? Am inteles ca cele originale sunt destul de scumpe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai chiar daca sunt scumpe, daca ajungi la 5-10 milioane reparatia cred ca tot e mai ieftin decat 300Eur o cutie SH sau cat o mai fi acum...De-asta ti-am spus, desfa-o si vezi ce e stricat in ea ! Aftermarket NU se gasesc, dar poti incerca cutie JB3-306 sau JC5-222 de pe Renault Megane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc pentru informatii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut ! poti incerca la the_transporter07. sigur are cutia care te intereseaza si sigur vei fi multumit. oricum daca a pierdut uleiul cutia trebuie vazuta si cauza.

post-2055-0-67965900-1321475297_thumb.jp

post-2055-0-67965900-1321475297_thumb.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna ziua.

Caut cutie de viteze, pentru masinuta mea, volvo 460 din 1996. Motor 1.8i.

Spre ghinionul meu, cutia a ramas fara ulei, si rezultatul este: trebuie schimbat (cel putin asa zic mecanicii)

Orice informatie este binevenita.

tel: 0745-318-057

Multumesc mult.

O zi buna in continuare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe cutia veche apare codul:

M55-373-M G-355-717 am gasit pe un forum, conform careia este o cutie JB3

Am nevoie de o cutie care sa se potriveasca in locul la aceasta cutie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma gindesc ca daca este data jos de pe o masina 95/96 dar cu motor b18u nu are cum sa nu mearga. eu nici nu m-am obosit sa vad ce cod are a mea. :dontknow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca potrieste de pe renault laguna de 1.8 benzina am una impecabila la 400 ron. 0724245544 sau YM sicoradaniel@yahoo.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu daca se potriveste. Multumesc pentru oferta. The_transporter07 este in drum spre Mures cu o cutie data jos de pe un Volvo 460 1.8. Sper ca aceasta cutie sa-mi rezolve problema. Revin cu detalii dupa ce a fost montata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna seara!

Masina este reparata! Maine dimineata ma duc dupa ea.

The_transporter07 a avut un drum spre Austria, si cu un mic (mare) ocol a adus cutia la Targu Mures! Vreau sa-i multumesc si pe aceasta cale.

Marian, daca mai ai drum spre mures, esti binevenit la un ceai, cafea....

Am iesit mai bine, decat daca incercam sa repar, sau sa schimb piesele din cutie, baietii lucreaza bine, dar cu un dezavantaj, adica lucreaza la ora.

Nu stiu daca este locul potrivit pentru reclama, dar: baietii care mi-au reparat masinuta sunt de gasit c-am in toata tara: http://www.autofit.ro/parteneri.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut! ma bucur sa aud ca masina este din nou sanatoasa. asa si trebuie. oricum doua-trei zile sa o verifici (ca sa nu ai surprize)la planetara din stinga cea cu semering. :hello2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut! ma bucur sa aud ca masina este din nou sanatoasa. asa si trebuie. oricum doua-trei zile sa o verifici (ca sa nu ai surprize)la planetara din stinga cea cu semering. :hello2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se poate inchide. Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.