Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Elena METABOND

Vand Produse Auto Metabond

8 posts in this topic

Buna ziua

Accesez forumul dumneavoastra cu gandul de a va prezenta câteva produse potrivite pentru masinile dvs, insa va pun la dispozitie si un catalog, astfel puteti descoperi si singuri produse care s-ar putea sa va intereseze, sa va placa si chiar sa va surprinda intr-un final.

Cand vorbesc despre Produse Auto ma refer la lichide – uleiuri de motor, uleiuri pentru cutie de viteze, tratamente pentru motoare (noi/ uzate), aditivi carburanti (diesel, benzina), aditivi de ulei, produse intretinere auto, vaseline, etc.

Va atasez produsele cele mai importante si care v-ar putea interesa (Explicatie Tabel - de la stanga la dreapta: Numele produsului, descriere, pret exprimat in RON):

Ulei-Motor.jpg

Ulei-Transmisie.jpg

Tratamente-Auto.jpg

Vaseline.jpg

Tuning-Cosmetica-Electronica.jpg

De asemenea, pentru mai multe detalii despre un produs anume care va intereseaza puteti gasi in acest catalog:

*** Catalog Produse Metabond >CLICK< ***

Iar preturi pentru intreaga gama de produse pe care le comercializez puteti gasi aici:

*** Tabel Preturi Metabond >CLICK< ***

In cazul in care nu stiti ce tipuri de lichide/uleiuri va trebuie pentru autoturismul dvs, va atasez si un tabel cu toate tipurile si masini si tipurile de lichide pe care le foloseste. (Explicatie Tabel - De la stanga la dreapta: Autoturisme, Ulei motor Litri si Tip, Ulei cutie de viteze manuala Litri si Tip, Ulei de cutie de viteze automata Litri si Tip, etc):

*** Tabel Lichide Autoturisme >CLICK< ***

Orice intrebare aveti, va stau la dispozitie, ii vom gasi un raspuns impreuna.

Metode de contact:

- Mesaj privat pe forum

- Mail la : elena_metabond@yahoo.com

- ID Mess : elena_metabond

- Tel: 0757/904.957 (dupa orele 15:00)

Mentionez ca am citit Regulamentul, in cazul in care sunt ceva probleme doresc sa fiu contactata pe privat.

Va multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna seara! As fii interesat de un tratament pentru un volvo ,motor pe benzina din 2000 .Ca si km are 150 mii.Ce anume mi-ati recomanda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna seara

Eu va spun intreaga operatiune recomandata de mine, si de aici dvs alegeti in functie de nevoile masinii, evident, ceea ce doriti cu adevarat.

Recomand in primul rand sa incepeti cu o curatare de motor cu ajutorul produsului Metabond CL. Urmata de o schimbare a uleiul si inlocuit cu Metabond TOP 5W-40 in care adaugati Tratament Metabond Gold - daca motorul este in stare buna.

De asemenea, fiind benzina va recomand si folosirea unui aditiv pentru carburant - Metabond Megalene.

Daca aveti in plan si schimbarea uleiului din cutia de viteze va recomand uleiul Metabond GL-5 75W90, impreuna cu tratament pentru cutia de viteza Metabond GL.

Avand in vedere ca lucrurile acestea nu le faceti in fiecare zi, ci la o perioada lunga de timp, eu garantez ca merita investita pentru ca masina isi va schimba comportamentul la scurt timp si veti fi placut sursprins.

Acum ramane la latitudinea dvs sa va hotarati asupra produselor pe care le doriti in functie de nevoile masinii, eu va stau la dispozitie.

Preturile le aveti in tabelele de mai sus.

O seara buna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aş fi şi eu interesat de Ecotek 100, dar vreau să ştiu la ce se referă expresia "performanţe extreme". Mulţumesc anticipat!

PS: Văd că, într-o singură zi, ai avansat de la Volvo 2007 la Hyundai 2006... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna ziua

In ceea ce priveste aditivul pentru ulei Ecotek 100 el ajuta foarte mult motorul in cazul in care dvs aveti un stil de condus agresiv, sau daca folositi masina in curse. El ofera performate in ceea ce priveste reducerea frecarii printr-o lubrifiere adecvata si ajuta foarte mult impotriva uzurii motorului. Datorită complexităţii şi echilibrului interior al ECOTEK 100, acesta poate fi adăugat la oricare tip de ulei mineral sau sintetic, nou sau uzat.

Practic, producatorul recomanda folosirea acestui produs in urmatoarele conditii:

• Automobile turbo, biturbo şi motoare supraalimentate

• Automobile Grand Tour, Track şi Rally - motoare unicate şi tunate

• Motoare turbo modificate (nitro) - maşini de teren şi trailere

• Motociclete de mare randament - motoare de curse

• Motoare cu amestec sărac, cu injecţie directă, LPG

• Motoare diesel sau supraalimentate

• La motoare uzate pentru regenerare

Acest produs il puteti folosi (adaugand o cantitate mica de aditiv) si pentru regenerarea uleiului din motor daca acesta este vechi sau uzat, astfel ii revin proprietatile de lubrifiere. Dar pentru performante, clar trebuie adaugat unui ulei proaspat si de calitate.

Iar in functie de performantele pe care le doriti, se hotaraste si cantitatea care trebuie introdusa in ulei. In cazul in care interesul dvs pentru acest produs este real si achizitionati acest produs va pot face si o mica schema astfel incat sa stiti cat sa adaugati in motor si evident consultanta in modul de utilizare.

Multumesc.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acest produs il puteti folosi (adaugand o cantitate mica de aditiv) si pentru regenerarea uleiului din motor daca acesta este vechi sau uzat, astfel ii revin proprietatile de lubrifiere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna seara

Daca doriti informatii despre teste si analize va pot indruma catre o alta persoana. Ceea ce fac eu se numeste ditributie. Insa producatorul asa spune, ca acest aditiv are si aceasta proprietate, cu siguranta ca daca o sustine are si documente.

Nu am cunostinte de mecanica, dar luand in considerare faptul ca acest aditiv cu o vascozitate foarte mare avand o textura groasa, turnat intr-un ulei uzat care evident nu mai are aceleasi proprietati de lubrifiere, cel putin eu asa am observat ca devine mai lichid, mai subtire decat atunci cand este proaspat, atunci cele doua ( aditivul vascos si uleiul uzat) prin impreunare normal ca acesta din urma isi va recapata o parte din proprietati.

Eu asa vad lucrurile, dar din perspectiva logica. Acum dvs daca intr-adevar vreti sa verificati aceste lucruri, v-am spus, ma pot interesa sa va dau un contact catre persoanele de la departamentul tehnic, care stiu sa va explice mult mai corect decat mine cum s-a ajuns la aceasta concluzie.

In speranta ca v-am putut fi de ajutor, va multumesc pentru interes.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si noi va multumim pentru rabdarea cu care raspundeti oamenilor.

Un weekend placut.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites