mih4y

nu imi prea baga caldura in masina

8 posts in this topic

salutare dragi prieteni

de data asta vin cu o alta problema.

nu imi prea baga caldura in masina adica nu cum baga la varul meu la aceeasi masina dau la treapta maxima la ventilatie dau la 26 grade care e maxim cred la temperatura si nu baga cum ar trebui si asta dupa 30 min nu cand e motorul rece .care credeti ca ar fi cauza ?

la rece iar nu prea baga dar asta stiu ca e din cauza ca trebuie reincarcata instalatia cu gaz pt AC dar la caldura nu cred ca mai are vreo legatura cu lipsa gazului.

dati mi niste pareri va rog,

multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

senzori de temperatura?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apa "in bord" cum sta? Daca nu se ridica la 80 grade, este termostatul defect, de unde nici caldura. Daca apa e ok, poate fi caloriferul infundat

Share this post


Link to post
Share on other sites

deci acul in bord imi sta la jumate ca si la varul meu , si dupa 20-30 min se simte ca baga aer fierbinte dar nu tare nustiu daca ma exprim corect nu baga cu forta .

sincer de cand am luat masina nu am verificat filtru de particule.ieri l am comandat si o sa l schimb sa vad cum e poate e asa de infundat incat nu mai permite trecerea aerului prin el.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Filtrul de POLEN vrei sa spui :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Particle filter sau Particulate filter ?! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inseamna ca cel de pe evacuare este "Particulate" filter.

Dar sa revenim la subiect, e clar ca @mih4y vorbeste ce filtru de habitaclu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

deci crede ma ca nu e vorba de mine ca nu l am schimbat.boul din satul mare care mi a vandut masina nu la schimbat ca am masina de 2 luni.vreau sa spun ca filtru de aer era mai rau ca sacul de la aspirator.taranul a fost un killer de masini cum se exprima un coleg de al nostru pe alt topic.

maine il schimb si va spun cum e cu cel nou.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now