Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

ionut ilinca

cumpar volvo s 40

2 posts in this topic

Sunt detinatorul unui S 40 2,0i 16v benzina fabricat in 1998. Deoarece a aparut noua taxa auto nici nu vreau sa ma gandesc cat costa taxa pentru masina daca vreau sa o vand.(Apropos, ce noxe emite tipul acesta de masina, fiind euro 2 ?) Datorita varstei masinii si a neglijentei mele fata de aceasta singura sansa sa o pot pastra este achizitionarea strict a aceluiasi tip de masina si din doua sa fac una buna. Am probleme la motor(compresie masurata la service pe pistoanele 2 si 3- 6,8, pe restul 13,6 ) probleme la ABS si DSA (lumini averizare pe bord aprinse- un autoservice a inlocuit lampa stg spate sparta in urma unei tamponari usoare si nu a montat si mufa de conexiuni de pe lampa veche), si alte defectiuni in habitaclu (bancheta de spate nu se mai rabate deoarece tot service-ul a rupt maneta si nu am vazut atunci) tapiseria degradata, incuietorile nu mai sar toate la deschiderea din telecomanda.

Daca cineva are de vanzare acelasi tip de masina, neinmatriculata, eventual si cu volan dreapta, doresc sa cumpar. Ofer pana in 2000 de euro, cu conditia ca sa fie acelasi tip de motor, si in habitaclu sa functioneze dotatiile masinii ( masina mea este full la nivelul acelui an de fabricatie si tip )

VA MULTUMESC ANTICIPAT !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut.am eu de vanzare un s 40 din 2000 ,motor 2000 turbo(benzina).Iti las nr .meu 0722 77 15 15.daca mai esti interesat suna-ma

Share this post


Link to post
Share on other sites