Sign in to follow this  
Followers 0
alin s60

volvo s60 2003

5 posts in this topic

Salut,am avut o laguna din 2002 19 dti 120 bhp iar acum am un volvo s60 2.0T 177bhp....nu simt diferenta de putere...vreau sa ii fac service-ul sambata cu toate ca i-am schimbat azi filtru de aer si era curat...nu imi afiseaza nici o eroare dar nu simt sa aibe putere.ma puteti ajuta cu o idee ce test trebuie sa ii fac sa vad daca functioneaza bine?locuiesc in Anglia,la drum lung ajunge la 220km/h dar ma asteptam fiind benzina turbo cand calc acceleratia sa ma lipeasca de scaun...!!!

Am observat ca la 2000 rpm are o ezitare scurta de fractiune de secunda,intrerupe,pana la 2000rpm se simte boost mai puternic decat dupa ce intrerupe indiferent de in ce viteza este!dupa ce se simte ca intrerupe daca dau drumu la acceleratie are putere mai mare putin dar totusi nu cat ar trebui!la ce turatie ar trebui sa se simta turbina?ma gandeam sa curat clapeta de acceleratie,ar avea vreun efect?va multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Turbina se simte intre 2200 rpm si 5500 rpm .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Care poate fi cauza de intrerupe asa?e f deranjant mai ales cand plec de pe loc ca intr-a-ntaia te zguduie destul de tare!!!daca merg la reprezentanta ce test as putea sa cer ca sa vad daca asta e toata puterea ei...?mersi mult de rasp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bujii, fise, bobine, supapa control turbosuflanta.. Verifica-le...

Samsung Galaxy S on JellyBean

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt "planta" legat de mecanica....o sa merg la mecanic doar ca din ce mecanici stiu pe aici la ei nu exista sa repari sau cureti...la ei se schimba tot!!!ms de raspunsuri!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0