Adrian Coteanu

suspensii

6 posts in this topic

Buna seara dragi colegi

Am si eu un volvo s40 din 2000 motor 1870 d

As dori sa stiu ce amortizatoare pot monta pe masina si care ar fi cele mai ieftine dintre cele mai bune

Inafara de amortizatoare mai trebuie schimbat si altceva?Aveti idee cat costa manopera la montaj?

Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc pentru raspuns si imi cer scuze ca nu am postat unde trebuie.Aveti idee de un pret la aceste amortizatoare.Am inteles ca cele de la kayaba ar fi putin mai bune dar si putin mai scumpe,diferenta de pret care ar fi?Multumesc anticipat celor care vor raspunde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si SACHS si Kayaba sunt foarte bune. La unele coduri KAYABA e mai ieftin, la altele SACHS e mai ieftin (depinde si de furnizor).

Daca vrei o oferta concreta, da-mi un PM, sa nu mazgalim topicul asta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

In Acest moment revin de la un magazin de piese auto unde am gasit amortizoarele pentru spate la una pret de aproape 400 lei (amandoua) din pacate nu am gasit inca pentru fata deoarece cei de la mgazin au avut o problema la pc.Cele dupa spate sunt cele de la Kayaba si sunt pe gaz,Din cate stiu eu cele pe gaz sunt mai rigide dar nu am gasit pe ulei (care ar fi mai bune pentru drumurile noastre).Ce ziceti ar fi o achizitie buna?

Midnight caller Nu consider schimbul de informatii ¨mazgalire¨ dar poate gresesc deci rog un moderator sa ma anunte daca este asa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Roberto iti multumesc enorm pentru informatia foarte folositoare si iluminatoare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now