Salman

Creeaza dependenta forumul !?

101 posts in this topic

Va salut ,

Acum cateva zile am vorbit cu un coleg de forum referitor dependetei de forum ,mai exact in timpul liber hop pe forum .Indiferent ca este dimineata,pranz ,seara,sau chiar in miez de noapte noi navigam cu barca pe forum prin diferite subiecte,teme ,idei ale unora (baze,certuri,warmuri :)et.).Chiar daca nu cautam ceva anume noi existam,suntem aici !Eu deja am reclamatii din cauza prietenei ca stau numai cu pc in brate pe forum :smile:

Voi ce parere aveti,se numeste dependenta?

Eu dupa ultima pedeaspsa ispasita (20 sau 25 de zile de stat pe bara) pot sa spun ca atunci cand intru pe forum nu mai sunt asa de curios si entuziasmat cum eram odata!!!

De atunci am facut multe reparatii si schimbari la masina (cu pozele de riguare), poze pe care inca nu le-am postat pe forum si nu stiu daca o voi face.

Asa ca, a fost odata..........

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ooooo, da' te rugăăăăm, hai, no, arată-ne şi nouă pozele, nu fii naşpa! Iooooii... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ooooo, da' te rugăăăăm, hai, no, arată-ne şi nouă pozele, nu fii naşpa! Iooooii... ;D

Nu, nu!!! Tu de ce nu pui poze? Stiu ca ai facut, dar nu vrei sa le impartasesti cu noi, colegii de forum!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Andu G :Eu dupa ultima pedeaspsa ispasita (20 sau 25 de zile de stat pe bara) pot sa spun ca atunci cand intru pe forum nu mai sunt asa de curios si entuziasmat cum eram odata!!!

De atunci am facut multe reparatii si schimbari la masina (cu pozele de riguare), poze pe care inca nu le-am postat pe forum si nu stiu daca o voi face.

Asa ca, a fost odata..........

Semn de batranete (varsta aia intre 25 si 35 de ani) :laughing9: ... si magaoaia ta sta parasita in parcarea aia

la care indoisi tablita, saraca, daia tot repari la ea ... ;D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

@AnduG : "Riguare" ??? e cumva un cuvânt in italiana ?

Ca si titlul suna a "vendeta"... unde esti tu Danyx cu roseata?

Edited by mariusdaniel
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa banuiam si eu... ca nu exista in limba româna! Ca si "comfort" cel mult uzitat in presa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marius roseata apare la mirc-isme , si nu la greselile gramaticale .

Si ca sa fiu ontopic , nu forumul creaza dependenta , ci oamenii pe care'i cunosti aici . ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Off-topic:

@AnduG : "Riguare" ??? e cumva un cuvânt in italiana ?

Ca si titlul suna a "vendeta"... unde esti tu Danyx cu roseata?

Marius, ești off-topic!!!

haaaa ha ha ha ha ha!!!

"Hai, Corina, hai..."

E de pe gugăl transleit: http://translate.google.com/?hl=en&tab=wT#auto/ro/riguare

http://dexonline.ro/definitie/riguare

Draga coleg, tu sa vorbesti atunci când i-L vei primi pe Domnul Iisus in viața ta!!!

Ești off-topic!

Asa banuiam si eu... ca nu exista in limba româna! Ca si "comfort" cel mult uzitat in presa...

Marius, iar ești off-topic!

On-topic:

Tot înainte sa fiu banat, jumătate sau chiar mai mult din timpul petrecut pe web era dedicat forumului!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai mai Johny Bravo de ce te oftici, ai gresit si ai fost taxat.

Asa e pe forum . :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

off topic : Rog un moderator sa corecteze lipsa N-ului ,deoarece nu am observat greseala .Marius Daniel este una sa mananci o litera si alta sa scri agramat (Sa consider faza atac la persoana?)!Multumesc ca mi-ai atras atentia, sincer chiar nu am observat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Draga coleg, tu sa vorbesti atunci când i-L vei primi pe Domnul Iisus in viața ta!!!"

Haoleo Andule...inseamna ca eu trebuie sa tac pe vecie :77:

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

"i-L"?! ... "i-L"?!?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

"i-L"?! ... "i-L"?!?!

Facea misto mai Heim'

Ontopic: Creaza dependenta forumul...mai ales cu oameni ca Heim'. :evil6: Totusi parca s-a "rupt" ceva din ziua in care am fost banat.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu cred ca acest topic duce mai tare la "fund" acest forum, pe langa multe altele!

Ca sa fiu si eu ON:Topic, atata timp cat exista o comunitate virtuala relativ ok, ar putea crea dependenta acest forum, dar tinand cont ca s-a ajuns mai mult sa ne "intepam" intre noi decat sa ne sfatuim si sa gasim solutii, pentru mine a ajuns mai mult un forum de stocarea informatiilor, din care, sa zic asa mai invat cate ceva :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha ha - pai asa era la inceput acest forum - TEHNIC. Apoi o gramada de useri nou veniti au vrut...socializare, ShoutBox-uri, Facebook-uri si de aici tot noianul de postari inutile, ironii si intepaturi. Era totul simplu si frumos, dar s-a vrut altfel.

De aici si pina la clonarea forumului + dublarea locului Intilnirii saptaminale nu a fost decit un pas.

So, enjoy it or hate it.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faza nasoala e ca aduna mai multe masini o intalnire din asta clonata, ultima a adunat 21 de masini .

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Faza nasoala e ca aduna mai multe masini o intalnire din asta clonata"

Nu mai comentez DE CE si CUM S-A AJUNS ca o intilnire intr-un Penny sa fie ridicata in slavi mai mult decit Intilnirea Volvo de la Polivalenta, care era batuta in cuie de atitia ani.

De-aia la Polivalenta ne-au "depasit" numeric cei cu Daewoo, Opel si altele, pentru ca tin Intilnirile in n-spe locatii prin supermarket-urile din Bucuresti, din 2 in 2 zile ! Ca sa fie bine si caldut pentru fiecare, sa nu se deplaseze prin Bucuresti pentru un...spirit.

Duceti-va cu totii la Penny ca e mult mai frumos acolo, nici nu stiti ce pierdeti cei care nu ati ajuns inca.

Ramin eu singur la Polivalenta si gata, mare branza.

Nu o sa mai fie nici o "faza nasoala".

O sa fie doar o bucurie fara margini.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un forum strict tehnic, fara mici glume si "intepaturi" e anost si lipsit de atractie,

nici vorba sa fie frumos; m-ar plictisi repede, si cred ca si pe cei mai multi i-ar

indeparta ...; cred eu ca tocmai off topic-urile dau dependenta, eu cel putin

deabia astept sa citesc postarile, fie ele si ironice, ale lui Heimy, MC, Bogdan G

si multi altii; aferim de plictis si de morga tehnica, fara glumite viata e cenusie ...

CpNmTbooooo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine punctat Alex. Din punctul meu de vedere nu locul intalnirii conteaza...ci cei care participa. Pentru mine joi este o zi care de cele mai multe ori nu o pot dedica intalnirilor. De aici am inteles ca vineri este o zi mult mai ok pt majoritatea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu vei fi singur niciodata, Matrixxx!

off topic : Rog un moderator sa corecteze lipsa N-ului ,deoarece nu am observat greseala .Marius Daniel este una sa mananci o litera si alta sa scri agramat (Sa consider faza atac la persoana?)!Multumesc ca mi-ai atras atentia, sincer chiar nu am observat.

Cu placere, Salman. De fapt incercam si eu sa atrag atentia unui moderator sa modifice titlul, deci nici vorba sa cred altceva decat ca ai pierdut o litera din graba.

Fixed!

Edited by Vita_Fresh

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Matrix, avem si intalniri mai restranse in timpul saptamanii, unele se poarta la MC pe Kiseleff iar altele la mine in Chitila si ai sa razi dar strang 4-5 masini :D

Hai ca ies la poarta ca am organizat o mica intalnire .

ON TOPIC, nu stiu cata dependenta creeaza DAR cu siguranta apar tot felul de antipatii si bisericute . Ne comportam exact ca cei din parlament dar ii aratam cu dejtu si ii hulim .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu vei fi singur niciodata, Matrixxx!

Marius, te rog frumos sa-i spui lui Florin ce bine te-ai simțit la Penny (ai mesterit la masina, ai socializat cu noii colegi, ai băut o bere fără alcool, etc)!!!

Sper sa nu te considere tradator!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bai si cat m-am abtinut sa nu zic nimic :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now