Volvo S40 2.0D Post opinii si sfaturi achizitie

lucianmarius
By lucianmarius in VOLVO S40/V50 (2004-2012),
Am avut, 2007, model summum, l-am accident, s-a vandut epava, s-a reparat. Dupa ce s-a reparat, detinatorul s-a hotarat sa o pastreze pt familia sa! revin cu pareri dupa un trimestru de condus alta masina, sunt puncte de care mi-e dor de s40 dar si puncte ce le avea slabe. Daca cauti masina buna si gasesti 2.0D ia-l cu incredere. Am trecut pe Citroen C5 hydractiv3+ automat 2.0d (acelasi motor). Eu nu am gasit ca as fi luat alt volvo. Actualul c5: Masina are in plus: 2 ani mai tanara mai mult spatiu mai stabila in curbe cand dezactivez pernele de aer mai confortabila cand activez pernele de aer mai bine inchegata si antifonata la interior combinatia dintre cutie automata, suspensia autoreglabila, senzori de ploaie si lumini fac masina foarte usor de condus si confortabila masina are in minus cate-odata vrei o suspensie clasica asa stabila ca pe volvo cate-odata vrei o masina mai mica si mai agila (are 300 kg mai mult ca volvo) scaunele desi mai mari nu se compara cu cele de pe volvo la drum lung consumul cu 2 L/100km mai mult in oras Una peste alta Volvo S40 ramane o masina imbatabila entry premium pentru pretul ce il cere dar minim 2l Diesel. As cumpara-o oricand din nou! Toate cele bune detinatorilor de Volvo
  • 48 replies