Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

nionut76

Vand far dreapta c30 OE si filtru benzina Mann

14 posts in this topic

Salut. Am cele doua faruri de vanzare de la C30-ul meu. Un far, cel din stanga este in stare buna avand doar o ureche rupta neafectand nimic nici miscarea farului si nici functionarea lui. Celalalt far din dreapta are geamul spart.

Mai am si 3 filtre de combustibil Mann filter.

Poze le pun putin mai jos.

Preturi ar fi : Far dreapta -400 lei

far stanga - 200 lei

filtru combustibil -45 lei.

Ionut, 0751303373

Si pozele ...5e9unuqy.jpgrygabaty.jpg4ehy9ade.jpgapyjegu5.jpgzevutate.jpgvury8yhy.jpgSi filtrele pujuvuty.jpgyba5epa5.jpgsamujajy.jpg Rog un moderator sa-mi modifice titlul ptr ca am facut o eroare. Farul din stanga este bun si cel din dreapta are geamul spart. Am postat anuntul gandind pozitia farurilor privit din botul masinii si nu de la volan. Deci rectific este vorba de farul din stanga este bun si cel din dreapta are geamul spart.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si filtrele de combustibil la ce masina merg ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Filtru pt benzinar ,Ford Mazda ,Volvo de 1.6 si cred ca merg si la 1.8

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scria pe cutie. Partea vesela din anuntul asta e ca eu am achizitionat aceste filtre pentru mine de cand am cumparat masina si i-am facut prima revizie, apoi a doua si mai nou ma pregateam de a 3 a. Reviziile le fac la 10 mii. Si achitam piesele si nu ma uitam in cutiile cu piesele schimbate. Si uite asa m am trezit ca am 3 filtre bune nou noute si de fapt masina mea are filtrul de benzina undeva la rezervor si acest filtru mann este inutilizabil pentru mine. De asta le am adaugat in anunt. Probabil or fi de folos cuiva. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa ma uit eu la Mazda 3 1.6i daca e acelasi filtru si daca e te scap eu de unul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Partea aiurea este cum schimb ori curat eu filtrul de benzina? Se afla langa, pe, in ...rezervor. N-am mai auzit pana acum de chestia asta ca filtrul sa fie cu rezervorul .

Share this post


Link to post
Share on other sites

In functie de piata masina poate fi sau nu dotata cu filtru extern. Nici a mea (T5) nu avea, am si eu un filtru Mann pe undeva prin debara.

Acel filtru in rezervor e de fapt sita standard ce e pe sorbul pompei de benzina si nu prea ai ce sa umblii acolo. Nu e ceva ce trebuie curatat periodic, dar daca doresti poti incerca.

Sincer la benzinare nu stiu daca merita sa te gandesti la filtrul de combustibil, decat daca banuiesti mizerie in rezervor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar de ce în "Diverse"? ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate filtrul ala doar prin Arabia il mai vinzi,unde au aia nisip in benzina :)

In EU nu sunt echipate masinile cu asa ceva. Poate un retrofit sa faca cineva...

Samsung Galaxy S on JellyBean

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Din pacate filtrul ala doar prin Arabia il mai vinzi,unde au aia nisip in benzina :)

In EU nu sunt echipate masinile cu asa ceva. Poate un retrofit sa faca cineva...

Samsung Galaxy S on JellyBean

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu ma ajuta din pacate, am si eu unul cumparat din acelasi motiv - nestiinta. L-am acceptat inapoi de la client si l-am pus in vitrina :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Filtru pt benzinar ,Ford Mazda ,Volvo de 1.6 si cred ca merg si la 1.8

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nionut76 Nici Focus 2 nu are filtru de benzina de aia ma mir ca ai cumparat ceva ce nu-ti foloseste .

In cazul Volvo filtrul OEM cuprinde suport + cuple rapide, deci daca vrei poti comanda un kit OEM dupa care poti folosi filtrele tale, dar tinand cont ca se schmba la un interval de 70.ooo km ............ nu prea ai ce sa faci cu ele .

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites