Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Arooaie erban

Cumpar faruri Volvo S40/ V40

14 posts in this topic

Buna ziua, cumpar faruri volvo s40 an 96' (dar din cate stiu se potrivesc si de la v40-s40 pana la an 2003 si sunt interesat de un model mai nou decat cele de pe an 96')

Astept oferte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se Potrivesc Si cele dupa 850 glt sau t5.. .

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

faruri originale volvo (hella) 2xH7 la 350ron bucata sau 600ron setul modelul 1999-2004post-3294-0-05588000-1382042232_thumb.jp

faruri originale volvo (hella) H4 la 150ron bucata modelul 1996-1999 post-3294-0-74280100-1382042229_thumb.jp

post-3294-0-74280100-1382042229_thumb.jp

post-3294-0-05588000-1382042232_thumb.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna ziua, cumpar faruri volvo s40 an 96' (dar din cate stiu se potrivesc si de la v40-s40 pana la an 2003 si sunt interesat de un model mai nou decat cele de pe an 96')

Astept oferte.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scuze pentru intervenţie, dar trebuie să-ţi spun să nu cumva să cumperi faruri de pe maşină cu volanul pe dreapta, pentru că nu au fasciculele bune (bat în ochii şoferilor care vin din sens opus)!

Îţi trebuie neapărat de pe maşină cu volan pe stânga!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faptul că nu ai avut plângeri, că tu crezi că nu deranjează şi că nu te interesează că-i orbeşti pe cei care vin din faţă nu înseamnă că sunt bune. Sau vrei să spui că toată Europa se înşeală, când are legiferat tipul de faruri în funcţie de partea pe care se circulă?

Share this post


Link to post
Share on other sites

stiai ca farurile au 2 feluri de reglaje?

ps: daca nu puneam 2 poze cu masini de anglia....cu siguranta cu nu ai mai fi sarit... deci concluzie este ca trebuia sa pun 2 poze cu masini de europa si sa-i trimit faruri de anglia?

Share this post


Link to post
Share on other sites

da cele la 345 ron sunt stoc zero.... ca de fel... si diferenta de la un far de producator la cel original este imensa..

scuze pentru poluare...m-am retras de aici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cipika, forma fasciculului luminos e dată de striaţiile de pe sticlă, ăla e important. Reglajul de care vorbeşti tu e cât de drept sau cât de "în lateral" să bată.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu prea ma stresez cu tipul masinii, atata timp cat farurile se potrivesc :)),

apropo, cipri , mi se par putin cam scumpe 6 milioane...

Share this post


Link to post
Share on other sites

sunt faruri originale volvo...un far de producator se vinde cu 340ron (nou)...cel mai ieftin plus transport...si diferenta de calitate la lumina si la sistemul de reglaj este imens....asta o poate confirma orice detinator de volvo ca a schimba un far origunal cu unu de producator...punand unu nou....

Share this post


Link to post
Share on other sites