Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Salman

Cumpar tapiterie piele S80 .

15 posts in this topic

Cumpar scaune fata si bancheta sau doar pielea pt. a imbraca scaune si bancheta culoare crem ,cat si culoare neagra (cele cu aripioare pe lateral).

post-4299-0-28691800-1380133128_thumb.jp post-4299-0-59494500-1380133301_thumb.jp

Ofer maxim 300 E in stare perfecta .

Contact :0765591833

post-4299-0-28691800-1380133128_thumb.jp

post-4299-0-59494500-1380133301_thumb.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sau fac cinste celui ce ma va ajuta sa gasesc ce-mi doresc :occasion14:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam uitat pe ebay la scaune fata si bancheta dar au niste preturi de m-am speriat. Ma uit si maine la imbracaminte cel putin ca asa iesi mai ieftin si daca gasesc ceva iti pun link

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am gasit in Uk pe Ebay 170 L tipla ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai ce mai stai, ia de acolo .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am gasit in Uk pe Ebay 170 L tipla ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

in bucuresti am gasit un tip care face tapitserie la comanda si mi-a zis ca undeva la 15 mil imi schimba pielea de pe scaunele din fata cu tot cu tetiere fara sa se cunoasca, inclusiv cusatura este aceiasi, daca te intereseaza zi-mi si iti las prv un nr de tel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi se pare un pret nesimtit, cel de 1500 lei pentru 2 scaune.

1. La 2 scaune nu cred ca intra mai mult de 4 mp piele, iar 1 mp costa 100 lei

2. Restul de 1000 lei este manopera?

3. Mai este si tapiteria veche, drept sablon. Adica dai tapiteria jos, o desfaci, tai pielea dupa cea originala, o tragi la masina dupa cea originala si ai luat 1000 lei?

Ma apuc si eu sa fac cateva cursuri de croitorie, ca vad ca se castiga bine

Share this post


Link to post
Share on other sites

@paunionutz Daca e singurul din Bucuresti care face treaba asta, iti dai seama ca profita de situatie pentru ca altul nu e sa faca mai ieftin ca el. Dar mi se pare mai buna varianta cu 1500 Lei decat de pe ebay care costa destul de mult.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc baieti,am gasit si cumparat un interior de piele crem cu alcantara pe mijloc impreuna cu fetele de usi ,toti stalpii si multe alte plastice marunte 200 E .

Costul unei tapiterii (scaune si bancheta )1500 RON din piele ecologica (calitatea cea mai proasta de la piele eco ).Costul din piele naturala auto de la 700 Euro pt. aceleasi obiecte.Un mare CACAO ,cumpar o masina lovita sau de Anglia la banii astia si o mai si dezmebrez si tot imi scot banii ! :)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pune poze cu ce ti-ai cumparat!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi se pare un pret nesimtit, cel de 1500 lei pentru 2 scaune.

1. La 2 scaune nu cred ca intra mai mult de 4 mp piele, iar 1 mp costa 100 lei

2. Restul de 1000 lei este manopera?

3. Mai este si tapiteria veche, drept sablon. Adica dai tapiteria jos, o desfaci, tai pielea dupa cea originala, o tragi la masina dupa cea originala si ai luat 1000 lei?

Ma apuc si eu sa fac cateva cursuri de croitorie, ca vad ca se castiga bine

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piele auto este foarte scumpa,mai ales cea perfoarata.Imitatia de piele in schimb este 20 de lei metrul si necesita 10 ml la scaune si bancheta din spusele lor .Deci castig de 1300 ron - ata,burete si curent pentru masina.Facem o medie de 1000 lei castig ,bravo lor dar problema este ca sunt niste gunoaie de tapiterii....Am vazut pe Loganul cabrio si-a batut joc de masina si de banii lui Eugen,ai taiam mainele de la cot i-a cerut 1000 E si omul a platit!

Nu au materiale bune cei ce presteaza la preturile astea.Pretul unei tapiterii bune bate in 700-1000 E ,bani pe care ai merita doar daca ai S-ul nou,nu masina de 5000-10000 E.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se poate inchide topicul,deoarece s-a achizitionat produsul.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.