ironman

Suport pahare fata

18 posts in this topic

Salutare.

Imi poate spune si mie cineva daca Volvo V50 din 2009 Kinetic ar trebui sa aiba suport de pahare in fata, si mai exact unde? Am tot cautat, dar nu am gasit nimic. Am gasit in schimb niste orificii in spatiul de depozitare dintre scaune, in care pare a se pune ceva, ca un capac. O fi fost scos si nu l-au mai pus inapoi? Sau nu ar trebui sa fie? Nici nu stiu unde as putea gasi unul, pe site-urile cu piese nu e, poate doar la dezmembrari?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu se gasesc pe site-urile cu piese pt. ca nu e nimeni nebun sa bage 6000 de repere originale per model de masina, cand nu stie daca va vinde vreunul in viata asta :)

Se poate aduce la comanda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa ma gandeam si eu. Alea de obicei nu se schimba, nu se strica, nu se inlocuiesc, decat in cazuri speciale ca al meu. Deci in principiu trebuia sa fie? Daca da, atunci o sa caut la dezmembrari pe aici prin zona, altfel dau comanda. Mi-ar prinde bine, la drum lung mai ales. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cauta codul pe www.volvopartswebstore.com si revino aici, incercam sa te ajutam. La dezmembrari mai rar gasesti asa ceva din pacate, stiu ca parca si @TranceEnergy cauta asa ceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cauta codul pe www.volvopartswebstore.com si revino aici, incercam sa te ajutam. La dezmembrari mai rar gasesti asa ceva din pacate, stiu ca parca si @TranceEnergy cauta asa ceva.

nope, din ce vad omul are facelift, deci cel care vine cu jaluzea direct. Eu caut pentru pre face lift, suportul de c70 din spate care are jaluzea :)

@ironman: din ce stiu, la facelift exista 2 modele, unul cu loc liber de depositare (gen cum ai la cotiera) si altul cu suporti de pahare. Ambele cu jaluzea peste

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut! Eu am suport pentru 2 pahare exact in orificiile din fata cotierei dintre scaunele fata.

Suportul consta in niste forme de cauciuc care intra fic in acele orificii si au o buza carnoasa in partea de sus care are rol de a tine paharul fix. Uneori il tine atat de fix incat scot cutia de 330 ml de Pepsi cu tot cu mansonul acela de cauciuc. Parca are niste prinderi acolo, nu-mi amintesc exact, dar cred ca nu l-am prins eu bine la loc.

Din pacate nu stiu sa-ti spun de unde se cumpara, insa ti-as sugera sa cauti la dezemembrari, pt. ca nou e posibil sa nu gasesti decat pe comanda si sa te coste o mica avere :D 

Succes!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca acela este codul, FBogdan are oleaca de dreptate, e cam 120RON.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha. Daca e cu mai multe modele, si nu stiu exact care e, poate cineva cu facelift ii poate face o poza, ca sa vad exact de care trebuie. Sau daca e si detasabil, poate un cod exact, daca scrie pe piesa. Nu e graba. Pana gasesc, ma serveste sotia cu cafea de la suportul din spate. Ea sta in spate cu copilul oricum.

Edited by ironman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iti fac eu o poza , astazi . De scos, nu am reusit sa il scot (am tras finut de el ca am varsat ceva pe acolo ... ). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha. Daca e cu mai multe modele, si nu stiu exact care e, poate cineva cu facelift ii poate face o poza, ca sa vad exact de care trebuie. Sau daca e si detasabil, poate un cod exact, daca scrie pe piesa. Nu e graba. Pana gasesc, ma serveste sotia cu cafea de la suportul din spate. Ea sta in spate cu copilul oricum.

Pai mai bine faci tu poza cu ce (n) ai acum pe masina sa ne facem o idee

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fac si eu, dar azi nu ajung la masina. Maine ajung. Nu circul foarte mult cu ea. Ultima data am fost in ea luni. Dar m-ar interesa si sa vad cum arata ceea ce-mi lipseste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozele promise

20151127_110429.jpg

20151127_110427.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merci! Cred ca exact suportul de tipul asta imi lipseste mie. O sa fac si eu poza cu spatiul gol, sa comparam. Insa nu stiu exact cand ajung sa postez, pt ca azi plec si revin marti. Dar o sa fac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am incercat din nou sa il scot ... nu stiu pe unde-s clemele si nu vreau sa le rup

Incap perfect cafelele de la mol .

Edited by Cristi Muresan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum arata la mine:

20151203_094349.thumb.jpg.a87cebcac6a320

Share this post


Link to post
Share on other sites

Il am si eu, tot acolo e, tot facelift :) acum e scos ca tin ochelarii de soare, dar cred ca o sa il pun la loc desi nu il prea folosesc ca la noi berea la volan e interzisa si fara alcool nu beau :) E bun vara sa pui cate o doza/sticla rece la indemana la drum lung si pe caldura :)

PS: se scoate direct daca tragi de el, pur si simplu sare afara din cate imi amintesc.

Edited by Claudiu T

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci concluzia e ca la mine trebuia sa fie acolo si nu este. Si nici nu prea seamana cel din poze cu cel care l-am gasit eu pe site-ul cu piese, iar altul nu gasesc pe site. O sa incerc la dezmembrari p-acilea prin zona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now