Guest adidan82

volvo v40 2000 turbo

10 posts in this topic

stimati domni is intr-o dilema de nedescris am un volvo v40 din 2002 motor de 2.0 t 163 cai si nu trage deloc cum trebuie nu isi scoate caii deloc  oare ce sa fac??? masina am cumparat-o recent de o sapt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca e luata recent, o revizie ar fii binevenita. schimb ulei + filtru ulei+filtru aer+filtru polen+filtru benzina + bujii ar trebui sa se simta diferenta.

daca dupa asta tot ti se pare ca merge aiurea, o verificare la un service ar putea descoperi vreo problema.

eventual , daca ai luat-o sa o tii , verifica/schimba si distributia sa nu ai surprize

Share this post


Link to post
Share on other sites

multumesc mult. am fost azi la tester si o zis ca catalizatoru e varza de infundat. maine ma duc sa-l schimb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca-l schimbi sunt curios cat te costa???... Succes!

Share this post


Link to post
Share on other sites

In jur de 30-35 de milioane pe putin, iti spun eu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merci Boss,dar merita oare? Sau procedam ca tine:taiat -sudat... E mai sfant pana ne da de cap ARR-ul...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu doar l-am golit... Pe tester imi arata ca e ineficient oricum... acu' sa vedem ce fac la ITP ca urmeaza luna viitoare ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum ,nu stii, n-ai urmarit la tembelizor? Vii la noi in Arges....

Share this post


Link to post
Share on other sites

iti zic eu ce faci....bagi 50 ron in talon cand il dai la itp. si sa vezi cat de bine iese masina. daca totusi ii gasesc ceva, mai bagi una de 50 si din momentu ala poate sa ia si foc, ca itp-ul tot il trece.

eu cand m-am dus la itp aveam cablul de la frana de mana rupt+ placutele si discurile pe fatza zob...si dupa faza cu 50 ron, tipu de acolo m-a ANUNTAT ca nu prea am frane....dar ca are incredere ca mi le fac repede :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am catalizator de vanzare de pe motorul de 2.0T 165cp din 2001 in stare f. buna de pe masina mea accidentata...

Am si turbina daca aia e de vina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now