Guest Marius-Alin

S40 2000, 1.6 benzina

5 posts in this topic

Buna! Am cumparat recent un S40 din feb 2000, 1.6 L benzina, si am o mica problema la care am nevoie de ajutorul vostru! Am o bataie enervanta pe dreapta-fata. Am fost la service si au zis ca e flansa amortizor. Am comandat piesa, a venit, numai ca nu se potriveste! am cautat pe net si am gasit ceva asemanator, dar nu sunt sigur! Poate reuseste cineva sa ma ajute! Va multumesc anticipat. Nu stiu unde sa gasesc piesa buna!

post-0-12877848602534_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut Alin !

www.piese-volvo.ro ai incercat ? ;) Vezi ca ai acolo toate datele de care ai nevoie, si am un set pe stoc (stanga + dreapta, rulment + flansa) pentru ca s-a razgandit un client si m-a lasat cu ele in brate. Ti le pot trimite si azi cu ramburs ! Arunca un ochi aici : http://www.piese-volvo.ro/catalog/product_info.php/cPath/36_156/products_id/150 , sunt cele originale VOLVO ! Ce ti-au adus tie baietii sunt de model 1999, si au un capac de cauciuc in capatul amortizorului. Mai exista o varianta de la SKF, dar sunt prea mici distantele intre suruburi, stiu ca si eu mi-am luat plasa cand am comandat pt primul client...

Numai bine !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

am vazut acum, numai ca mai e ceva! Pe alt site, partsforvolvosonline.com se gaseste piesa numai ca are alt cod! Volvo Part number: 30652259 e pt modelul cu cutie automata, cred! Pt manuala e codul 30616824! Dar nu sunt sigur de asta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este fix aceeasi flansa ;) Si in definitiv, asa cum scrie pe site la mine, daca nu ti se potriveste piesa o trimiti inapoi pe cheltuiala noastra si ti se dau toti banutii inapoi. Nu va fi cazul insa, te asigur !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma gandesc sa comand piesa pe partsforvolvosonline.ro! E mult mai ieftin decat la noi! Cu 100 EUR schimb ambele flanse pe fata iar in pret intra si transportul!!!!! La noi iesi dublu!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now