feraru3333

experiment GENEVA

38 posts in this topic

HA HA HA HA

aflam maine,

NU ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

YAP. E deschis la Metro. Sa luam conserve.

Ce atata frica de gaurile alea negre? Daca apar, pun aia niste nisip pe ele si gata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai mult sau mai putiu va fi un mare fassss.

Daca era ceva asa periculos si imprevizibil sigur nu transpira absolut nimic in presa peste tot si ai mult ca sigur s-ar fi tinut experimentul undeva in Romania, Uzbekistan, desertul xxx nu in inima Europei intre CH si Fr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am urmarit desfasurarea constructiei "buncarului" pe Discovery si pe National Geographic.

A abundat la un moment dat de emisiuni cu tema asta.

Din moment ce au aprobari de la atatea state europene cu greutate... nu cred ca se aruncau aia de nebuni in asa ceva.

Lucruri rele se pot intampla, la cati nebuni am vazut ca au amenintat cu moartea pe cercetatori... mie de un sabotaj imi e teama.

In rest e nevoie de cateva cunostinte de fizica elementara ca sa iti dai seama ce se petrece.

Totul e o gogoasa de media, menita sa le creasca "tirajul", asa cum a fost si filmul autopsiei extraterestrului de la Roswell, cand toti stiau ca sunt putine sanse ca filmul sa fie adevarat dar l-au difuzat in draci la ore de maxima audienta... Asta ca abia am vazut filmul "Autopsia" pe HBO.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un fotograf era in spate, la depozitul ramas in urma constructiei. Cand au tras aia primul fascicol de protoni...:

ames-stargate.mod.m.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha super tare, Stargate, unul din serialele mele favorite

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai baieti s-a terminat experimentul ? Mai traieste cineva ?

OVER

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alpha, Charlie, Zulu - Suntem intregi de la Arad

OVER

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oradea, Brasov, Sibiu, Iasi, Piatra Neamt, Bistrita, sunteti bine ? 

OVER

Share this post


Link to post
Share on other sites

BUZAU: LOUD & CLEAR! Everything under control...avx, OUT! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

L-ati uitat pe "ROGER"  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

GALATI  :D    WE STILL HERE

NU NE-A ACOPERIT DUNAREA INCA  :occasion14:

"OVER"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu astept gaura roz... sau fanta roz  :pottytrain2: ... depinde care vine prima... ;D

WILCO !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aud ca au fost si romani la fata locului... Deci clar, in urmatoarele zile, o sa vedem anunt de mica publicitate:

"Vand protoni accelerati. Full options, stare foarte buna, neloviti (model 10-sept-2008), rulaj mic (27 km), buni pt. facut gauri negre (In buzunarele dusmanilor). Accept schimburi cu sporul casei, bureti de baie sau namol. Rog seriozitate"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aud ca au fost si romani la fata locului... Deci clar, in urmatoarele zile, o sa vedem anunt de mica publicitate:

"Vand protoni accelerati. Full options, stare foarte buna, neloviti (model 10-sept-2008), rulaj mic (27 km), buni pt. facut gauri negre (In buzunarele dusmanilor). Accept schimburi cu sporul casei, bureti de baie sau namol. Rog seriozitate"

LOOOL :occasion14:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lol... tu si gandacu' tau :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mah, sunt nefericit. Ca gata, murim. Am si dovada... Ia vedeti voi cine superviza treburile pe acolo. Deci ala apare numai cand iese cu belea.

(Pt. cei mai gameri dintre voi... :D. Uitati-va cu atentie)

Gordon%20Freeman%20Spotted%20At%20CERN.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

HAhahaha, Gordon Freeman, deci nu mai e Black Mesa ci CERN, genial si sa stiti ca chiar se potriveste cu povestea jocului sa fiu' de nu, un experiment esueaza in urma caruia complexul se distruge, se dechide o poarta catre o noua dimensiune, parca ziceau ieri cand explicau de coliziunea intre particule de ceva dimensiuni, doar Gordon va scapa.

Absolut genial.

Quote

AcÅ£iunea jocului se desfaÅŸoară în două locaÅ£ii: complexul Black Mesa (un complex de cercetare similar cu laboratorul Los Alamos ÅŸi Zona 51) ÅŸi lumea extraterestră Xen, în care se ajunge în partea a doua a jocului. Protagonistul jocului, doctorul Gordon Freeman, este supravieÅ£uitorul unui experiment care scapă de sub control la apariÅ£ia unei neaÅŸteptate "rezonanÅ£e în cascadă" care deschide porÅ£i dimensionale către o altă lume devastând complexul. Odată cu deschiderea acestor porÅ£i dimensionale, extratereÅŸtrii din cealaltă lume invadează Black Mesa. Pe cand Freeman incearcă să iasă din complexul distrus pentru a da o mână de ajutor răniÅ£ilor, el descoperă că este prins între două părÅ£i: extratereÅŸtrii ostili care au invadat complexul si soldaÅ£ii armatei trimiÅŸi de guvern pentru a muÅŸamaliza evenimentul prin eliminarea lui Freeman, a oamenilor de ÅŸtiinÅ£ă ÅŸi a extratereÅŸtrilor.

Pe tot cuprinsul jocului, un om misterios cunoscut sub numele de G-Man (nume care nu este precizat pe parcursul jocului) apare la intervale regulate, părând a monitoriza progresul jucatorului. ÃŽn cele din urmă, Freeman, folosindu-se de cooperarea oamenilor de ÅŸtiinÅ£ă ÅŸi a paznicilor, ajunge in sectorul Lambda, unde un grup de supravieÅ£uitori îl teleportează în lumea extraterestră Xen, unde trebuie să îl înfrângă pe Nihilanth, cel care Å£ine portile dimensionale deschise.

Subiectul jocului a fost inspirat din jocurile Doom si Quake, amandouă produse de id Software, de nuvela "CeaÅ£a" de Stephen King, si de un episod din serialul "The Outer Limits" numit "tărâmul frontierelor". A fost mai apoi creat de scriitorul ÅŸi autorul de la Valve, Marc Laidlaw, care de asemenea a scris cărÅ£ile "Bomba atomică a tatei" si "a 37-a mandala".

Regizorul Quentin Tarantino (un fan infocat al Half-Life) a considerat posibilitatea regizării unei adaptări cinematografice a jocului. Cu toate acestea, cei de la Valve susÅ£in că nu au avut niciun contact cu Quentin Tarantino ÅŸi nici cu oamenii lui.

Jocul a devenit un serial, momentan la Episode 2, si urmeaza a aparea Epidsode 3 la sf anului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now