Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Toto

intrebare legata de amortizoare

7 posts in this topic

Se potrivesc amortizoarele de la un S40 din 97    ... pe volvo meu V40 din 99  ? ca am gasit la un pret de oferta sa zic toate 4 cu arcuri cu tot sport amortizoare koni cu arcuri Ventura .. stie cineva sa-mi dea raspunsu .. cu toate ca am comandat 2 Blienstien pe spate le-as lua si pe astea . cica era suspensia destul de tare si cobora masina 3 4 cm de asta le-a dat jos si le vinde . is la mana a 2-a toate 4 si ma gandeam sa le iau cai pret bun

post-0-12877851325146_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai ia codul de pe alea pe care vrei sa le cumperi si mergi la un service sau un magazin de piese auto si intreaba-i.

Simplu, nu ?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

deci normal ele sunt koni erau de culoare galbena dar le-a vopsit grii :: deci nu sunt originalele ale masinii is ceva mai sport dar le-a avut puse pe un S40 din 97 si eu vreau sa le pun pe un V40 din 99  ... de asta vreau sa stiu daca are cineva lista de coduri de la amortizoare sunt aceleasi de la S la V

Share this post


Link to post
Share on other sites

T4 poate sa fie cu sasiu Dynamic sau Comfort, cel mai probabil cu Dynamic. Asta inseamna amortizoare sport, tari, cu cursa scurta,de alea de iti clantane dintii in gura :D

Constructiv, potrivesc... dar nu stiu cum se va comporta masina ta cu ele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

deci astea dor sunt sport :: cu cursa scurta deci daca constructiv se potrivesc cred ca ma risk sa le iau ... sau macar pun arcurile sa o cobor mai jos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0