GabiGM

Problema

8 posts in this topic

Salut. Am un V50 de nici un an vechime, si l-a lovit un papagal cind era parcat in fata curtii. Rezultat: aripa fata, portiere dreapta terminate si, acum e problema, stilpul atins in partea de jos iar pragul a facut o cuta in dreptul usii spate. Intrebarea este: cum se mai poate si daca se mai poate redresa stilpul pentru a avea aceeasi masina, adica nu cirpeli, pt ca e (a fost)noua. Oricum luni vin cu ea in Bucuresti pt constatare, evaluare, comanda de piese, etc. De doua zile imi vine sa string pe unul de git.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stalpul daca nu e grav stiu ca se trage cu o presa speciala, un mecanism special caruia imi scapa cuvantul, problema e ca nu stiu cate service-uri au asa ceva, ma gandesc ca doar reprezentantele, sincer nu stiu, dar stiu sigur ca stalpii se trag cu un mecanism/presa speciala daca gradul de avarie nu e peste un prag, etc.

Am asistam mai demult la o operatiune de genul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai la reprezentanta ma duc, pt ca e in garantie, si sper sa-l faca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au la mai toate service-urile rasarite tiranti si intinzatori cu care pot trage stalpii daca nu afecteaza geometria masinii (oricum este afectata in acest moment). Ramane de vazut daca pot s-o indrepte bine!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca nu pot, tre sa ma lupt sa-mi schimbe caroseria, de aia am platit Casco. O sa vad Luni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai bine faci scandal (daca nu vor cu vorba buna) sa iti schimbe tot. Pana la urma sunt obligati prin contract. Ramane la latitudinea inspectorului de dauna si depinde unde ai asigurarea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca are numai o cuta, s-ar putea nici sa nu trebuiasca redresat sasiul.

Daca e mai mult, se rezolva destul de greu.

Bafta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am masurat si e deplasat aprox 5mm (stilpul) spre spate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now