Guest Mustangul

help - nu vine caldura la picioare...

5 posts in this topic

Buna ziua tuturor,

La Misiz V a mea, mai exact a doamnei mele ;-), vine caldura peste tot, mai putin la picioare. Si pentru ca suntem frigurosi, ne intereseaza ce-am putea face ca sa "bage" caldura si la Picioare.

Ce putem verifica / face / testa? vreo sugestie, vre-un hint? A mai fost cineva in situatia asta? Cum a rezolvat problema?

va multumesc in avans,

Ioan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai reglaj manual sau automat al flapsurilor ? Ai clima automata ? Ai pus mana cu ventilatorul la viteza maxima in fata tevilor de plastic de deasupra pedalierului ? Si al meu da caldura, dar f. putina pe la picioare...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc Nocturnule... :) care activezi si ziua... :) esti pe faza in permanenta.

gasesti raspunsurile mai jos.

Ai reglaj manual sau automat al flapsurilor ?

automat...

Ai clima automata ?

da, am clima atomata...

Ai pus mana cu ventilatorul la viteza maxima in fata tevilor de plastic de deasupra pedalierului ?

da, am pus mana jos, si vine subtire...

Si al meu da caldura, dar f. putina pe la picioare...

parca anii astia mergea mai bine si la picioare... desigur aprecierea mea e subiectiva...

Sunt curios acuma ca aveti date mai complete...

Ce urmeaza?

mucho gracias,

i

Share this post


Link to post
Share on other sites

In cartea mea (in daneza ;D) are undesen si arat o piesa ovala, care trebuie montata (la S/V40), la temperaturi negative, in fanta de sub placutele de inmatriculare. In limbajul camionagiilor: sa ii tragi jaluzeaua la motor. Eu caut sa cumpar acea piesa. Sunt nou pe forum, si am sa incerc sa scanez poza din manual.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa cum am mai explicat si altor colegi de forum, acel capacel este folosit EXCLUSIV pentru motoarele GDI de la Mitsubishi (B4184SM si B4184SJ), care au evacuarea in fata si admisia in SPATE. Pentru motoarele de VOLVO/RENAULT NU ESTE NECESAR ! Daca aveti probleme de genul "acul de la temperatura scade cand merg tare pe autostrada", schimbati termostatul !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now