Sign in to follow this  
Followers 0
contdezactivat

Unde gasesc?

10 posts in this topic

De mos nicolaie am facut cadou un stepper prietenei mele. Faza naspa e ca i-am spart pedalele alea de plastic si s-a pus fata pe plans.  :(

Stie cineva unde gasesc piese de schimb? Parca nu m-as duce sa iau altul...

Am dat o cautare cu google dar la piese de schimb, nu am gasit nimic. Ma poate ajuta cineva?

Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu ce ai cautat tu pe el , dar.... nu cred ca se gasesc, bafta.

Poti sa incerci de la cei de la care l-ai cumparat. Ei trebuie sa aiba un service pt. garantie si s-ar putea sa aiba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am cautat si eu pe Google, vreo juma´ de ora pana cand am dat de un virus Troian, dar noroc cu antivirusul meu :evil7: Concluzia: nu este nimic pe Net, referitor la problema ta. I´m so sorry!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Le-am luat din Selgros. O sa trec azi pe acolo sa vad ce rezolv... dar cred ca o sa rezolv ceva numai daca ii conving ca asa au fost in cutie.

Numai ghinion am avut cu ce am luat din Selgros, anul asta. La fel am patit si cu cass-ul masinii si la ala chiar nu i-am facut nimic; au cedat pe rand toate functiile. Macar daca il luam pe cel mai ieftin...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca nu gasesti, pune si tu niste pedale de bicicleta normala, eventual le legi cu sarma  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Adi, incearca, sa ´´repari´´ aparatul cu un buchet de 13 sau 15 trandafiri rosii si cu niste praline!! O sa fie mai ieftin si mai de efect (plus, ca vei ´´beneficia´´ si tu din plin de multumirile ulterioare ale prietenei tale... ;) ). Succes!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Adi, incearca, sa ´´repari´´ aparatul cu un buchet de 13 sau 15 trandafiri rosii si cu niste praline!! O sa fie mai ieftin si mai de efect (plus, ca vei ´´beneficia´´ si tu din plin de multumirile ulterioare ale prietenei tale...  ;) ). Succes!!

hai sa zicem ca treaba cu trandafirii mai merge (doamne fereste sa faca media intre 13 si 15 si sa-i duca 14) dar pralinele nu prea se pupa cu stepperul! ma gandesc la faptul ca daca i-a luat prietenei stepper a vrut sa-i transmita un mesaj (sa mai slabeasca) si acum sa-i dea praline!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) Nu era o aluzie la slabit aparatul asta. Dupa cum se vede si in pooza din profil, e in forma.

Are ea fixuril;e ei si m-a tot batut la cap ca vrea stepper.

Acum ma apuc sa il bag inapoi in cutie si va anunt mai incolo daca ma intorc acasa cu... trandafiri. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

M-am intors acasa cu alt aparat.  :occasion18:

M-au intrebat baietii de la service ce are si eu le-am spus: nu merge afisajul si uite cum sunt pedalele; nu l-am deschis cand l-am cumparat. Ceea ce a fost adevarat.

Adevarul e ca asta pe care l-am primit acum, arata mai deosebit ca celalalt. Adica, chiar e sigilat si are mai multe piese (suruburi, prinderi, etc). Deci chiar era dubios primul luat.

Fapt divers: de ieri pana azi s-a scumpit cu 120 de lei, asa ca a mai durat un pic formalitatile dar a meritat. :)

Ajuns acasa, am constat ca am uitat sa pun ghidonul primului aparat inapoi in pachet. Il duc maine inapoi ca au fost draguti baietii.

Ma bucur ca am rezolvat si acum e fericita "plangacioasa".  :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok! Bine ca s-a terminat povestea cu happy-end!! Dar ma gandeam, ca noi barbatii nu avem nevoie de ocazii (1Martie, 25Decembrie, ValentinesDay) sau de greseli pe care le comitem, pentru a face gesturi frumoase, gen buchet de flori si praline pentru ´´Printesele´´ noastre plangacioase!. ...desi la mine a functionat de fiecare data metoda asta, atunci cand o ´´comiteam´´  :D

´´Femeia e o cruce si orice imbratisare este o rastignire !´´

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers 0