buleala

Volvo 142 oltimer

7 posts in this topic

Salut ,paul ma numesc;detin un volvo 142 din 1969,reconditinat, toate piesele originale

2000cm ,85cp,benzina;masina este un coupe tipic anulor '70 neavand un aspect spectaculos,fiind produsa intr-o serie relativ mica.In schimb masina are performante de invidiat cu care nu se pot lauda alte marci noi!

S-ar parea ca locul meu nu ar fi pe acest forum,ci intr-unul destinat pasionatilor de masini vechi dar,din pacate sunt putini detinatori de oltimer Volvo;si din fericire si masina mea este totusi un VOLVO!

Am mici probleme cu unele piese ce sper ca le voi gasi si cu ajutorul de  DE Volvo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut Paul si bine-ai venit printre noi !

In primul rand nu ai de ce sa spui ca "nu e aici locul tau". Este o concluzie proprie si personala a ta si dar cu care niciunul din noi nu cred ca ar fi de-acord :)

Mai exista un posesor de 142 aici, tot reconditionat si al lui. Il gasesti aici

http://www.volvo-club.ro/forum/index.php/topic,355.0.html

Numai bine !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc pt. incurajari!

l-am gasit pe acel posesor de 142!

scuze pt. neprezenatare!

sunt nou pe aici...

PE CURAND!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut si bine ai venit,uite ce mica este lumea tot in Mihailesti locuiesc si eu de citeva luni.Deci suntem doi si mai am un vecin care un 240 break,trebuie neaparat sa ne vedem la un peste(pe gratar)si sa ne laudam cu masinutele noastre ; ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut si bine ai venit.

Numai tu poti stabili unde iti este locul. Dar, asa cum zicea si Alex, daca e Volvo, atunci ai nimerit bine.

Iar pentru ideea de old-timer: personal imi doresc sa ajung vreodata sa-mi iau o caruta ca astea din poze... pot spune ca voi fi in extaz.

Ne vedem la Bran, da? Oricum, ai 2 optiuni: vii sau vii.  ;D

post-0-12877844016802_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now