daann

Filtru de Habitaclu,polen sau altceva??

9 posts in this topic

Imi poate spune si mie cineva daca la modelul meu am filtru de habitaclu sau altceva similar?Pentru ca uneori pe AC imi baga praf(si e cam"iritanta"treba asta).Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok si atunci cum draq scap de prafu de pe insatalatie?Are legatura cu filtru de aer de la motor?(S-ar putea sa fi scos porumbelu..)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te muti in Suedia ;D Filtru de polen au S/V40-urile mai noi de 2000...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu se poate gasi un adaptare aftermarket in care sa "stea" acel filtru, cum am pus eu ?  M-as mira sa se gaseasca pentru 850 si pentru v40 nu... Ciudat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

La tine a fost simplu de montat Matrixxx, la s/v40 pana si pozitia de montaj este mai naspa. Filtrul de polen se afla sub bord in dreapta. Posibil sa se poata adapta ceva. ???;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc la toti de raspunsuri.Asta e..o vand si imi iau una cu filtru  ;D  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

La mine s-au umplut de praf caloriferul si evaporatorul (cele 2 schimbatoare de caldura din bord - unul incalzeste, altul raceste). Din cauza umiditatii produse cand aerul se raceste, s-a format o mazga, precum namolul de la Techirghiol, ce a acoperit aceste radiatoare. Aerul patrunde acum extrem de greu prin ele, nu mai baga puternic aer in habitaclu.

Ma gandesc sa le schimb, are cineva idee la ce service as putea sa apelez, fiind o operatie mai complicata n-as vrea sa ma duc la un service care nu a mai facut asta pana acum... avand in vedere ca trebuie demontat bordul, etc...

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca ajungi la vreun rezultat anunta-ma si pe mine  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now