Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Lau

Intra cineva pe chat?

14 posts in this topic

Eu intru cam in fiecare zi, dar mereu se intampla sa fiu singur pe caht (o data s-a intamplat sa fie conectat si cineva nou, care are o problema la o cutie de viteze de pe S40)

Motiv pentru care propun stabilim sa intram intr-o zi mai multi. Cred ca ar fi fain sa vorbim live :P

Ce ziceti?

Eu in weekend as putea oricand ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

shi eu am tot intrat intr-o vreme dar eram ca si neuronul unei blonde in capul ei :))

intram clar

Share this post


Link to post
Share on other sites

de exemplu, acum nu e nimeni  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adminii ar putea face sa se vada cand e cineva pe chat??.Poate numarul de persoane? Ar fi foarte fain,tinand cont ca uneori se cer sfaturi,  si  sa tot dai posturi cu raspunsurile e mai greu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta chiar ar fi o chestie buna. Un nr de useri online pe chat afisat undeva intr-un colt...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adminii ar putea face sa se vada cand e cineva pe chat??.Poate numarul de persoane? Ar fi foarte fain,tinand cont ca uneori se cer sfaturi,  si  sa tot dai posturi cu raspunsurile e mai greu.

Sunt de acord cu asta. Ar trebui facut ceva sa se vada daca e cineva pe chat.

Eu intru periodic dar nu e nimeni pe acolo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

o idee foarte bune...o singura data am vazut pe cineva pe chat...si intru aproape zilnic si pe site si pe chat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci s-a hotarat:) stapanii forumului au putin de lucru :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

pana la urma cum ramane cu chat-ul? intra lumea? nu intra?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu mai intru din cand in cand. Am intrat duminica, atunci cand am incercat sa fac cumva sa fim mai multi, insa nu mi-a iesit.

Propun insa ce a zis muadDid, sa vedem cumva cine este pe chat. Eu numai seara as putea sa intru pe chat, ca la serviciu se cam supara sefu'  :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se poate, am si eu pe forumul meu, si apare acolo langa "Utilziatori pe site 5, Vizitatori pe site 10, Utilizatori in Chat 12" , chiar jos in pagina in stanga cum intri pe forum.

@MC : Chestia asta trebuia sa apara de indata ce ai instalat modulul FlashChat dar deoarece si eu si tu folosim pachetul limbii romana pentru forum acest lucru nu este tradus si forumul nu stie sa traduca si sa afiseze.

Solutia este foarte simpla, intra cu FTP in folderul unde ai instalat forumul mergi la Themes, apoi la Default ( ca asta e thema forumului nu ? ) apoi in folderul Languages, si cauta fisierul Modifications.Romanian.php, scoatel pe desktop si deshidel cu notepad, dupa care la sfarsit de tot incepand cu o linie alba adaugi ce iti dau eu mai jos folosind copy and paste, apoi urci inapoi fisierul prin FTP rescriindul si ar trebui sa apara traducerea adica textul "XX Utilizatori in Chat"

// --- Begin FlashChat Integration ---

$txt['fc_chat'] = 'Chat';

$txt['fc_flashchat'] = 'FlashChat';

$txt['fc_flashchat_settings'] = 'FlashChat Integration Settings';

$txt['fc_in_chat'] = 'in Chat';

$txt['fc_not_found'] = 'FlashChat does not appear to be installed!';

$txt['fc_no_guests'] = 'Sorry, guests aren\'t allowed to use the chat!';

$txt['fc_private_room'] = '<i>private room</i>';

$txt['fc_users_online'] = 'Utilizatori In Chat';

// For 'Who's Online' page

$txt['whoall_chat'] = 'In the <a href="' . $boardurl . '?action=chat">Chatroom</a>';

post-527-12877855301618_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0