Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Nelu

caut birou pt copil

16 posts in this topic

caut un birou mic si simplu

care sa se potriveasca cu camera copilului,

pe cand incepe scoala, la toamna.

o sa ma duc marti 27.01.2009 cu treaba la Brasov, nu mi am facut inca traseul, pot trece prin Cluj/Deva, Tg. Mures/Sibiu.

daca ma puteti ajuta cu niste adrese (inclusiv web), scrieti aici.

daca veti fi disponibili in data de mai sus, pentru o discutie la o cafea, lasati un nr. de telefon si va sun eu.

post-952-12877855175137_thumb.jpg

post-952-12877855178904_thumb.jpg

post-952-12877855182462_thumb.jpg

post-952-12877855187113_thumb.jpg

post-952-12877855191728_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut,

nu prea stiu magazine de mobila prin Tg Mures...doar hipermarket uri gen praktiker sau baumax.

daca treci prin tg mures as fii incantat sa mergem la o cafea . ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca treci prin tg mures as fii incantat sa mergem la o cafea . ;D

O.K.

te sun marti la nr. ce mi l ai dat.

la baumax nu am fost pana acuma. ar fi interesant de vazut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu lucrez la o firma de mobila la comanda. :)

Eu ma ocup de clienti, de la cap la coada; fac proiect, pret, contract... ;;)

Iti pot face orice dar nu cred ca te pot ajuta cu transportul pana in Oradea.

Vrei sa fie ca restul mobilei din camera? Aceleasi finisari?

Stau cam prost cu pozele acum, ca sa iti arat ceva. Dar poti vizita vechiul nostru sit beta (cel nou e inca in constructie) pentru a vedea in mare, cu ce ne ocupam.

http://www.ziper.ro/produse.php?id=30000

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu ma ocup de clienti, de la cap la coada; fac proiect, pret... ;;)

Iti pot face orice dar nu cred ca te pot ajuta cu transportul pana in Oradea.

Vrei sa fie ca restul mobilei din camera? Aceleasi finisari?

http://www.ziper.ro/produse.php?id=30000

ar fi o treaba,

transportul il pot suporta eu,

as dori sa se potriveasca cu restul mobilei:

        - poate fi cu picioare din aluminiu si blat din MDF

        - poate avea laterale si blatul din MDF. nu vreau pal.

saptamana asta oricum am un drum spre Brasov si timp sa ma uit prin magazine sa vad ce se gaseste.

in oradea am vazut doua modele care s ar potrivi, mai putin culoarea. daca faceti din MDF, le fac poze si le pun sa le vezi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este placa de MDF infoliat sau este PAL cu margini de MDF?

Din poze nu imi dau seama.

Nu producem noi astfel de topuri, ca si multe alte repere din modilierul pe care l-ai vazut.

Ptr astfel de materiale fie apelam la colaboratori (ptr comenzi mai mici), fie importam produsele de care avem nevoie.

La mobila cu MDF infoliat, media termenului de livrare este 1 luna +/- 1 saptamana.

Noi aveam majoritatea clientilor: o mica parte prin recomandari (persoane fizice), si cealalta parte, persoane juridice. Nu (mai) avem magazin de prezentare. Nu o sa am ce sa iti arat (sau poate mobila care este acum pe fluxul de productie), decat catalog cu materiale, ceva poze asemanatoare si o schita. :) Noi asa procedam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu producem noi astfel de topuri, ca si multe alte repere din modilierul pe care l-ai vazut.

Ptr astfel de materiale fie apelam la colaboratori (ptr comenzi mai mici), fie importam produsele de care avem nevoie.

La mobila cu MDF infoliat, media termenului de livrare este 1 luna +/- 1 saptamana.

Noi aveam majoritatea clientilor: o mica parte prin recomandari (persoane fizice), si cealalta parte, persoane juridice. Nu (mai) avem magazin de prezentare. Nu o sa am ce sa iti arat, decat catalog cu materiale, ceva poze asemanatoare si o schita. :) Noi asa procedam.

daca ai timp, marti ne am putea intalni ocazie cu care sa ti arat o usita de la mobila pentru a vedea nuanta si vedea daca s ar putea gasi sau, o nuanta asemanatoare.

maine ma duc sa fac si pozele la cele doua birouri care le am vazut si mi au placut si le postez.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Culori ar fi. Am cataloage, cu aproximativ 150-200 de culori.

De asemenea, pot sa iti dau sfaturi in privinta mobilierului, pe care vrei sa il alegi.

PVC/ABS este recomandat.

Sper sa fiu in Brasov Marti, saptamana care vine se anunta f ocupata... drept sa iti spun "din cauza" unor colegi de ai tai de la Bucuresti, la care trebuie sa livram o cantitate f mare. :)

Suna-ma din timp, la nr din semnatura sau la 0746 466 463 si vedem ce se poate face.

Sa ne auzim cu bine!  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Culori ar fi. Am cataloage, cu aproximativ 150-200 de culori.

De asemenea, pot sa iti dau sfaturi in privinta mobilierului, pe care vrei sa il alegi.

PVC/ABS este recomandat.

Suna-ma din timp, la nr din semnatura sau la 0746 466 463 si vedem ce se poate face.

Sa ne auzim cu bine!  ;)

te sun dar pana atunci, mai scrie aici, poate mai intereseaza si pe altii:

ce inseamna PVC/ABS?

P.S. daca nu se va putea marti, poate se va putea vineri cand ma voi intoarce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PVC (Polyvinyl chloride) este o folie 3d care se aplica de obicei pe o placa de mdf, rezultand MDF cu folie PVC.

Procedeul de aplicare al foliei se face la cald (aproximativ 80-110 grade), in vacuum; rezultand un produsa de inalta tinuta estetica, si rezistenta la factorii externi. Produsul are rezistenta scazuta la copii fortosi, care au la indemana obiecte ascutite. :)

Costul unui asemenea produs este relativ mare, ultima oara era undeva pe la 70EU/mp (difera in functie de grosimea blatului, a calitatii foliei si a tipul de frezare ptr cant.

Acest produs are marele avantaj, ca nu are canturi. MDF-ul se acopera cu o singura bucata de folie PVC.

Cantul ABS (Acrylonitrile butadiene styrene) se poate aplica atat pe PAL, cat si pe MDF.

Este cea mai buna alegere calitate/pret.

Grosimea acestui cant variaza in functie de locul in care este pus pe mobilier. Daca este pus la usi/fronturi, grosimea acestuia are de obicei 2mm. In rest, in locuri ferite de actiuni directe, grosimea acestuia este de obicei de 0.3mm

Cantul ABS se aplica pe o masina speciala, care lipeste cantul pe placa cu ajutorul unui adeziv, undeva la temperatura de 180 de grade, rezultand o protectie sportita a placii pe canturi. Daca PAL-ul/MDF-ul este de calitate acest cant protejeaza mobilierul, chiar si de actiunea unor factori mecanici, cum ar fi chiar si lovituri de ciocan.

A nu se confunda acesti termeni, cu alte produse similare, care poarta denumiri identice.

De ex:

PVC, poate fi si un cant bombat care se pune prin frezare in marginea placii. Nu rezista in timp, iese afara... si este oarecum inestetic.

MDF. Si acesta poate fi doar o margine, mai lata cu forme rustice de obicei, care se foloseste ptr a da un aspect mai deosebit, unui mobilier banal. Si acesta nu rezista f bine, in conditii neprielnice de exploatare.

Un alt aspect al mobilierului de calitate este folosirea ptr inbinarile mecanice, a feroneriei demontabile metalice, tip tija-bucsa.

Evitati mobila prinsa in eurosuruburi... sau mai rau chiar in holzsuruburi, cum este cea de la Ikeea.  :D

De asemenea, o grosime a materialului mai mica de 18mm, poate sa puna probleme de rezistenta. Acum, depinde ce vreti sa faceti...

Un mobilier destept si atragator, inglobeaza de obicei o multime de materiale, de diferite calitati. Fiecare potrivite, locului si functiei in cadrul mobilierului.

De exemplu:

Puteti avea o bucatarie fabuloasa  (la preturi cat de cat decente) facand carcasele din PAL si optand pentru usi si fronturi, la materiale ca MDF-ul cu folie, MDF-ul furniruit, lemn masiv, lemn masiv antichizat, lemn masiv antichizat si pictat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

am gasit un model,

l as vrea din MDF cu cant ABS

dimensiunile:

- lungimea 80 cm,

- adancimea 60 cm,

- inaltimea 75.

P.S. sub blat, la 10 cm vreau o polita.

un pret aproximativ?

post-952-12877855248951_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa ma uit pe stoc.

MDF-ul se aduce pe comenzi speciale... ca de altfel marea majoritate a materialelor. Nu lucram cu stocuri.

Nu cred ca am culoarea care o vrei tu dar daca o am, iti dau biroul la pret de materiale.

Altfel, e peste mana sa comand o placa de 5.6 mp ptr birou care per total nu are mai mult de 1mp. :)

Te anunt maine.  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azi nu a venit gestionarul. Numai maine o sa stiu exact.

Daca cumva este, il si fac pana vineri.  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nelu e deja pe drum. Nu stiu daca are sa intre, deci poate mai bine vb la telefon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nelu tocmai a plecat din Tg Mures  ;D::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sac ca stiam.  :P

L-am sunat mai inainte si mi-a spus ca acum a plecat din Tg. Mures.

De fapt cand a raspuns, a crezut ca eu sunt tu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0