Sign in to follow this  
Followers 0
Matrixxx

cont paypal

7 posts in this topic

ieri mi-am facut un cars Visa Electron de la ING - pentru a putea face tranzactii online de pe ebay. Cind sa introduc datele cardului la PayPal - surpriza:

"This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card."

Zic, ok hai sa incerc in alta parte - partsforvolvoonline de pilda, de unde am mai luat piese cu alt card Visa de la BCR. Surpriza:

"The authorizations was declined by the bank"

Pai sa nu le f**i muma in c*r de banci ? Mai ales cind le spui la deschiderea contului pentru ce iti trebuie ?

Ce "bine" e sa fii roman, nu-i asa? Nu te poti plictisi deloc...Ce ma enerveaza e ca am 4 amici care au acelasi card si nu au nici o problema cu Paypal-ul...

Poate are cineva idei - ca momentan nu pot gindi de nervi. Probabil ca trebuie sa ma duc la banca - cu o fatza care nu exprima nici o urma de umanitate.  :violent1:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu merge, ING-ul si cardurile lor sunt rahat

Credema ca stiu, singura solutie la care am ajuns si care merge perfect e MasterCard Mondo de la BT, card de debit.La eliberarea cardului sa ceri si o cerere de CVV unde o sa specifici niste limite zilnice si unde ti se activeaza o anumita chestie fara de care nu merge pe PayPal sau pe Net.

E complicata treaba cu cardurile si folosirea lor pe Internet, eu am 6 carduri credca, de la n banci facute in aventura mea de a gasi un card care merge cu PayPal atat de a trimite bani ( cumpara ) cat si de a primi.

Apropo, vezi ca s-ar putea sa mergi la banca si functionarele de acolo habar sa nu aiba de ce e ala PayPal sau certificat CVV, asa ca trebuie sa le explici ca vrei acea cerere in care specifici limitele zilnice care se pot extrage de pe card prin intermediul tranzactiilor pe Internet.

Bafta, vei avea nevoie  ;D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu mi-am verificat PP cu visa electron si n-am avut probleme...bine asta a fost acu un an si ceva

Share this post


Link to post
Share on other sites

uite,eu cardu' cu care pariez pe gamebookers.com e de la ING ...si merge fara probleme  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

am fost la banca unde mi-am expus nemultumirea si raspunsul a fost: "ne pare rau - cardurile noastre ING nu fac probleme pe paypal"

Am cerut sa intre pe computer si sa ma lase sa le arat CA NU MERGE dar nu au vrut, aceea este o banca nu un internet cafe. Dupa acest raspuns, chiar ca m-am enervat si am ridicat tonul, cerindu-le un foarfece sa tai acel card in fata lor, ca nu am ce face cu el ! Duduia a inceput sa vorbeasca mai omeneste si m-a asigurat ca va verifica (cu niste telefoane cica ?!) personal aceasta problema - si sa astept ca ma suna ea sa-mi comunice "rezultatul".

Na, poveste romaneasca !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Credema ca stiu, singura solutie la care am ajuns si care merge perfect e MasterCard Mondo de la BT, card de debit.La eliberarea cardului sa ceri si o cerere de CVV unde o sa specifici niste limite zilnice si unde ti se activeaza o anumita chestie fara de care nu merge pe PayPal sau pe Net.

confirm.

am folosit acest card peste tot in lume in cele mai restrictive locuri si no problem  !

Share this post


Link to post
Share on other sites

pe de alta parte eu am cardul de la ING - pana-n prezent nu am avut probleme cu el pe net. La ce agentie ai fost Matrixxx, poate vorbim ami multe deseara la intalnire.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0