Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

danielrugina

Volvo 440 turbo - dezmembrare

43 posts in this topic

Am un volvo 440 turbo full option fara aer conditionat....

Ii lipsesc:

Motorul

Caseta de directie

Instalatia electrica(fire+ecu-uri)

faruri

Macarale

Grila

Proiectoare

Masina este rosie...usor matuita

A fost rulata in romania doar 700km.Imi cer scuze...nu am poze...Momentan e in garaj...nu am vazut rugina pe ea decat la un colt la hayon....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astea sunt pozele pe care le am....capota are un punct unde i-a sarit vopseaua de la o pietricica...nu ma poze  dar e cam cat varful degetuluio mic...a fost tratata gaura cu ceva vopsea ca sa nu rugineasca ...dar nu e foarte estetice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poti sa faci niste poze si unde a fost motorul ? Sa vedem ce a mai ramas pe acolo . Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daniel cele doua prinderi de la centura sunt bune?? Adika sta centura in ele?? Ale mele nu mai bocheaza si daca ale tale sunt bune mi-ar prinde bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sal, farurile, capota si radiatoarele se potrivesc la un 460I fara face lift ? daca da, lasa un nr de tel, sau un PM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voi atasa niste poze alte poze dar putina rabdare ca nu le am inca...pana acum astae tot ce am....

prizele de centuri sunt bune.......40 lei bucata...

farurile le-am pus pus pe a mea....deci...nu mai sunt la vanzare...dar recomand un alt depozit de fiare vechi unde le-am vazut intacte pe aman2...ala mi-a cerut 120 lei pe far...daca te intereseaza revino si iti dau detalii

Share this post


Link to post
Share on other sites

inca le am...cat dai?tie nu iti fac pret ca stii tu mai bine decat mine ce inseamna volvo...esti mai vechi in ale mecanicii... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

M-am uitat mai atent si din pacate la mine nu se potrivesc. Mie imi trebuie modelul din 2 bucati, mai micute... ptr facelift.  :(

Multumesc oricum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma intereseaza cele doua relele (cel putin asa arata) din spatele torpedoului. si capacul de la torpedo. si eventual ≤ calul ≥ dintre scaune (cele doua segmente de la maneta de viteze, respectiv frana de mana- ale mele sunt cam uzate si gaurite pentru instalarea unei foste alarme) dak mai exista , eventual partea din plastic neagra a bordului. dak turbo avea servo, solicit si volanul (la variantele fara ca a mea se uzeaza covrigul volanului) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu vreau, daca mai sint, cele doua duze ptr. spritul de parbriz. rog pm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exista toate cele dorite in mesajele anterioare....

-Duze spritz parbriz..........................................................20 lei

-Cotiera(urechea drapta spate crestata,merge prinsa dar cu o saiba grover mai mare,are plasticul spart dar nu se vede)............................................................................50 lei

-consola centrala(cea de lanfa maneta de viteze)..................50 lei

-Plasticul de langa casetofin si ceasuri turbo.........................50 lei

-Volan (masina are servo,nu prea am inteles la ce re referi.......60 lei

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceas Bord chilometraj calculator turometru......100 lei

Ceasurile turbo ... 50 lei

Vas expansiune ... 30 lei

Capac Torpedo.......30 lei

Prinderi centuri....40lei/buc

Inele manere deschidere usa interior....35 lei/buc

Share this post


Link to post
Share on other sites

In ce stare este eleronul de pe hayon; poti sa-mi spui un pret?

Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hayonul cu eleron 250 lei in stare perfecta(fara scrisul "turbo" din poza)...As vrea sa nu le desfac...dar daca imi dai 100 de lei pe eleron il demontez...

Share this post


Link to post
Share on other sites