Guest Golfsburg

Far H4 -> Far Twin H7

6 posts in this topic

Salut,

datorita faptului ca lentilele farurilor mele au cam devenit opace, si neclare, vreau sa schimb farurile cu totul, eventual sa-mi pun modelul de far clar (Twin H7). Eu am acum H4, si trebuie sa fac niste mici modificari si imi lipseste o mufa, si anume cea care intra in farul din poza atasata (la mijloc). Are cineva idee unde gasesc acea mufa? Exista si un model cu 5 pini. Ar fi bun si ala, nu conteaza.

Multumesc.

post-0-12877857923752_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu am trecut la varianta 'cut" ...si am pus mufe pe fiecare ....de gasit , poate la dezmembratori ... !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, insa ma gandeam ca trebuie sa existe piesa originala. Nu apare in programul Volvo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exista si piesa originala dar te asigur ca nu merita banii... taie firele si pune papuci pe ele :)... Vezi ca am facut si eu treaba asta, si am pus cateva poze pe forum la sectiunea de tuning... Mai este si un tutorial postat de userul "S40", titlul este ceva de genul "pentru cei cu S40/V40 pana in 2000"

Share this post


Link to post
Share on other sites

uite ma ce baiat finut.  in loc sa ia banii pe piesa, ca are magazin, da indicatii cum sa economisesti :)

bv alex

sau aperi sa ia macar farurile de la tine ?    :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chiar nu vad rostul comentariului rautacios, dar te stiu baiat bun cu ambreiaj in regula, asa ca una buna + una rea = zero suparare  ::)

Este ca's finutz ?! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now