Guest adjyus

Cum demontez bara spate ?

11 posts in this topic

Cum se demonteaza bara spate??? Am incercat dar nu prea am reusit. Am demontat bandoul, am desfacut suruburile de pe pasajul rotilor spate si mai departe nu mai stiu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intai - un "buna ziua, oameni buni". Apoi un "va rog".    ... Si in final, rabdare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si daca nu mai ai rabdare, apucate si trage de ea, este clipsata,o tragi usor cu grija.... Bafta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intai  Buna ziua, oameni buni ! Multumesc pentru informatii ! O sa incerc sa nu mai sar peste formulele de politete atat de necesare. Am tras si cu grija si fara de bara si nu am reusit. Voi apela la un service intrucat pe unii ii intereseaza mai mult un buna ziua decat sa dea un sfat. Va multumesc inca o data.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ei ho!Nu te supara si tu asa , ca matrixxxu' nu a vrut sa fie asa transant!Cat despre bara habar nu am,eu unu nu am demontat nici una caci altfel te ajutam!Hai nu te supara ;D...asteapta si poate cineva iti va zice(daca stie)cum se da jos bara aia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

exista doua variante:

-ori sa dai jos fara armatura,adica doar coaja,,si desfaci ce ai desfacut tu,+pe partea cu haionu bara este clisata de armatura,si trebuie sa incerci sa o declipsezi,prin tragere in sus ,dopa care (mai bine in doi),sa te apuci sa o tragi afara,tragand inspre spate,si nu in lateral

-cu tot cu armatura:innafara de ce ai desf. tu,trebuie sa mai fie pe panoul de spate ,in interior,cred ca ori 2,ori4 suruburi,tre. sa fie la vedere.totusi ,ar trebui sa dai roata,cricu afara

sper sa ma fi facut inteles

succes

Share this post


Link to post
Share on other sites

adjyus, daca tu crezi ca eu sint mai interesat de o banala politete decit sa dau sfaturi competente (tocmai eu !) nu mai intreba nimic pe acest forum. Asa am crezut eu de cuviinta - ca macar un Salut era de ajuns. Poate ca nu, cine stie ?...

Nu am crezut ca te vei supara - mai ales ca in ziua de azi trebuie sa stii sa citesti printre randuri - sau sa deosebesti o ironie usoara fata de o jignire.

Respect.

post-495-12877858826625_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare  la toata lumea .

As dori sa imi spuna si mie cineva mai pe romaneste cum dau jos bandoul de pe bara spate. Mentionez ca  am schimbat becul de la pozitiile laterale pana acum si am vazut ca are clipsuri dar mai departe nu m-am prins ( cum apas sau trag de clipsuri ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

@sly: bagi o surubelnita plata la unul din capete si incepi sa tragi usor dar cu hotarare de el,se declipseaza relativ usor!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok multumesc de raspuns .trebuie doar sa perseverez.imi era frica sa nu rup ceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!  ;) Am crezut ca e o operatiune mai usoara. Vroiam sa o fac singur sa montez si niste senzori de parcare, placerea mea sa demontez  ;D. Cum am mai spus si mai sus am incercat dar nu am fortat foarte tare de frica sa nu rup ceva. O sa mai incerc. Va multumesc pentru ajutor !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now