Sign in to follow this  
Followers 0
Brava

Proteste anti-comuniste la Chisinau

11 posts in this topic

Mai bine votau cum trebuie. Acum nu cred ca se mai aleg decat cu niste bastoane pe spinare.  :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai bine votau cum trebuie.

Dimpotriva...eu cred ca S-A VOTAT cum trebuie  ;) ...cine stie intelege!

Share this post


Link to post
Share on other sites

E omor mare la moldoveni. Vad si steaguri moldovenesti, d-alea de la bunelu' Stefan (tot tricolore da mai altfel), tipau ceva in moldoveneste (mi-am luat dictionarul romano - moldovenesc) sa pricep ce vor oamenii pe-acolo, ca vorbeau in moldoveneste. Sper sa ajunga sa obtina ce-si doresc, fara violenta. Mai mult sau mai putin au ce au votat. Same like us!  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dimpotriva...eu cred ca S-A VOTAT cum trebuie  ;) ...cine stie intelege!

Ba nu s-a votat cum trebuie. Au avut mii de observatori, ca au fost suspiciuni si UE are interes acolo.

Problema lor cea mai mare e poporul simplu de la sate. Acolo trebuiau sa faca revolutie, si nu azi, ci in ultimii ani.

Vai mama lor... Au mult de tras...

Share this post


Link to post
Share on other sites

dar ce, noi avem mai putin de tras ? Eu vad doar ca tragem degeaba...de vreo 20 de ani...

Share this post


Link to post
Share on other sites

NU CONTEAZA CINE VOTEAZA,CONTEAZA CINE NUMARA VOTURILE ...asta a zis-o tata Lenin,pe care sigur l-a citit din scoarta in scoarta si tovarasul general-maior KGB Voronin...iar faptul ca obsevatorii OSCE au validat alegerile s-a rezolvat simplu cu cateva damigene de vin rosu adevarat si o brigada de moldovence aprige...in fond,sunt simpatici si comunistii astia!

Share this post


Link to post
Share on other sites

io cred ca majoritatea a votat totusi cu comunistii.....

va mai aduceti aminte, la noi, in 90?

problema lor sint chiar ei. (ca si la noi, de altfel)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu va mai agitati caci lucrurile au fost mult mai simple, s-a votat cum trebuie in marea majoritate a cazurilor, problema a fost si plecat de la faptul ca in loc sa se uneasca fortele democrate intr-o coalitie de democrata au decis sa mearga la vot pe cont propriu si uite asa au pierdut alegerile.

@iulirix nu au votat, sau daca au votat au facut-o din simplu fapt ca fortele democrate nu au avut cu ce riposta sub nici o forma

@tommytza ai perfecta dreptate

@ady2727, @muadDib vedeti ce a spus tommytza vis-a-vis de voturi,

si chiar daca tara e saraca in marea ei majoritate, sa vedeti la Chisinau poluri opuse intre saracie si bogatie, si cu toate astea traiesc si acolo oameni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0