Sign in to follow this  
Followers 0
parola

Am nevoie de un feedback la un material audio

8 posts in this topic

Colaborez cu o revista de stiinta  la care trimit articole despre securitatea informatica. Vreau sa incerc ceva nou, si anume, am reusit sa fac o mica parte dintr-un material audio despre asteroizi, nori de gaz, gauri negre, super-nove...etc. Toate sub denumirea de "Cat de norocosi suntem?". Materialul este o povestire care pune la incercare imaginatia ascultatorilor cu ajutorul unor sunete "relevante". Nu este finalizat (doar 10 min din 30 de minute) pentru ca vreau un feedback inainte de a-l trimite... Astept pareri, daca un astfel de material incita imaginatia si merita sa-l termin si sa fac si alte episoade...

Materialul este aici: http://www.************.ro/stiinta/Mixdown.mp3

Share this post


Link to post
Share on other sites

"acesta este povestea.." pe la secunda 30 

imi place,suna bine .dar de ce fara imagini? cu imagini,ar fii mai interesant .parerea mea.  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multam de corectie!

  Materialul audio este un PODCAST si este menit sa aiba destinatia Ipod si Radio...Oricum la video nu ma pricep  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca vrei, putem colabora - eu am realizat pina acum vreo 100 de reclame (partea audio, SFX-uri, banci de zgomote, gingle-uri, etc). Am tot ce-mi trebuie (clape, chitara rece+electrica, microfon studio, computer FULL de VST-uri si o groaza de soft...) si uneori, ma cam plictisesc dupa 12 noaptea  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Matrixx, multumesc de intentie. Problema colaborarii este ca nu implica recompense materiale. Tot ce se face la stiinta.info se face pe baza de voluntariat  :D. Daca esti dispus sa le acorzi ceva din timpul tau, poti sa o faci cu incredere purtand direct discutiile cu ei  ;D Ar fi mai productiv daca am fi mai multi care sa prelucram materialul audio.

Podcastul meu l-am si postat deja: "http://www.stiinta.info/podcast-6-mai-2009/news/695/103/", Problema mea cea mai mare este ca nu am un microfon profesional....si azi am constatat ca imi lipsesc si ceva sunete "de dinozauri"  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da o tura pe la MALL , sigur o sa gasesti ceva "dinozauri"  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Looool, imi trebuie numai "zgomotul" lui, NU tot animalul  :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tot ziceai ca nu ai un microfon profesional , nu e mai bine live ?  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0