Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Lau

Jocul Volvo

6 posts in this topic

Il puteti descarca de aici:

http://www.volvocars.com/intl/All-Cars-MY09/conceptcars/Pages/S60concept.aspx

cerinte minime:

Sistem de operare: Microsoft Windows Home/Pro, Windows Vista

Procesor: 2,4 GHz Intel Pentium 4 sau compatibil

Memorie: 1 GB RAM

HDD: 1 GB (spatiu liber)

Placa de sunet: compatibila DirectX 9

Video: 128 MB, compatibil DirectX 9

Mie nu stiu daca imi va merge pentru ca am procesorul de 2 GHz, in rest mi-ar "duce" compu'. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu am 1.5 Ghz si merge,desi nu mi se pare chiar asa de reusit jocul asta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

cam nashpa, atit la feeling cit si la grafica. Insa decit deloc, e bine si asa  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu am 1.5 Ghz si merge,desi nu mi se pare chiar asa de reusit jocul asta!

pe bune? credeam ca la mine nu va merge. abea astept sa ajung deseara acasa si sa-l instalez si eu. :P

Iar faptul ca nu e asa reusit, eh, lasa, e si Volvo la inceput cu asa ceva. Viitoarele serii vor fi mai bune :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie mi se pare o porcarie...Masinile nu se comporta realistic, nu pot scoate controlul tractiunii care oricum nu functioneaza (stanga dreapta si gata controlul), daca fac downshift la cutie cand e setata pe automat - tastele de directie nu mai raspund, Volvo 240 are mai multi cp decat s60 si totusi merge mai rau...aia de pe margine sunt groaznic de urati...iar online nu poti bloca alti adversari ca trec prin tine.

 Apreciez programatorii din spate, dar rezultatul este mult sub asteptari!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am mai facut cateva ture aseara. Imi retrag unele aprecieri. Grafica de fapt nu e chiar asa de buna. Poti trece prin anumite postamente, randarea si detaliile cam lasa de dorit. Sunetul masinii nu e chiar cel normal. Concurezi cu doar 2 piloti multiplicati de cate 10 ori. Nu ai prea multe optiuni de control al masinii, si cele care sunt nu prea raspund prompt la comenzi sau setari.

Am si jocul cu masinile Mercedes si e incomparabil. La Mercedes simti motorul si masina, de parca ai fi acolo. Iar grafica e mult mai buna.

Dar cu toate astea e bine ca exista un inceput. Copilasii mei sunt foarte incantati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0