Sign in to follow this  
Followers 0
Guest narco

se poate pune abs pe o masina care nu are din fabrica ?

6 posts in this topic

Teoretic se poate dar e o munca care nu se justifica. Mai bine o vinzi pe-asta si cauti una cu ABS. Iti trebuie toate componentele (fuzete cu senzori, calculator, unitate ABS, cabluri, mufe, etc). Eu nu as face o astfel de adaptare...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fuzete , pompa ABS , calculator ABS , senzori , instalatie electrica etc. Si da se poate pune . Cauta un 440 / 460 la dezmembrat si ia de pe el ce-ti trebuie .

Data viitoare cand te intereseaza ceva despre masina posteaza la sectiunea 400..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate, nu merita operatiunea... sunt prea multe de schimbat.

Depinde si de tine... daca tii f mult la masina...  ;D

In afara de ce ti-a spus @Vadim, tine cont ca trebuie sa faci modificari si pe fata si pe spate (tambur spate inlocuit cu disc, etc)... plus capete de planetare, etc, etc  ::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

multumesc pentru raspunsuri !!masina cand am luat o era intr un stadiu nu tocmai ok, fiind prima masina tin la ea si am investit cat de cat sa o readuc la viata ,si am planuri in continuare cu ea :D .proiectul meu in legatura cu ea ar fi : de cumparat parbriz, amortizoare ca cele de pe ea is vraiste,de foliat geamurile + capota & cupola negru mat .motorul e impecabil.am sa postez si poze before & after .inca o data multumesc pentru reply`uri si sa nu va enervati daca mai am nedumeriri stupide :D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@narco, de asta suntem aici, sa ne ajutam intre noi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0