Sign in to follow this  
Followers 0
alex

Mass-media ,principala vinovata !

7 posts in this topic

Din ciclu ,ce se intampla ... ?

In ultima vreme fenomenul manelist apare absolut peste tot,iar ca totul sa fie intr-o armonie deplina,suntem agresati de ritmurile subculturii de strada.Eu cred ca mass-media e principala vinovata,televiziunea mai ales(pentru ca acolo e vorba numai dereiting nene )  .Mai ieri postasem un video in care Romania era bine reprezentata,iar astazi..dupa o tangenta cu o institutie respectabila,imi vine sa plang ,de ciuda ! N-am crezut vreodata ca in Palatul Culturii se poate auzi o chestie ciudata,cantata de niste violatori ai limbii romane.

Ma tot intreb,cand isi vor lua televiziunile in serios,misiunea de educare a maselor? Cand o sa-i invete cineva pe indivizii astia ca-i important sa te speli pe dinti ? Suntem asa un popor inapoiat? Nimic nu are valoare in tara asta? Cine/ce are valoare? Ce sa fac? Sa ma reorientez?  :argue:

Scuza lor "asta se cere,asta facem "e aruncata mereu ca praf in ochii nostrii si izvoraste din penibilul mediocritatii celor raspunzatori in cadrul acestor institutii, care nu reusesc sa gaseasca o cale de a atrage si a insufla oamenilor cererea pentru mai mult...

Ma gandesc,sa ma mai duc la Palatul Culturii ?  ???  :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa nu uitam ca mass media e in mainile catorva fosti secu, acu miliardari din banii nostri, ca fraieri am fost si am ramas inca; asa ca nu te in :rant:teleg cand spui ca vrei sa te reorientezi - sper ca nu esti ziarist la ziua!!!  cei care se cred mari in media , sunt vanduti cu trup si sufletu(ul) mamii lor de pungasi facatori si vanzatori de minciuni; dintre ziare doar "22" mai pot citi iar la tv numai sf, timpul probabil si animal planet, in rest gunoi pe toata sticla  :angry5::cursing::angry5:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astea sunt vremurile pe care le traim, daca la oras se aud mai putine mainele la sate este ultima fitza, cel putin in jurul Bucurestiului pe o raza de 100km eu numai asta am auzit.

Problema este ca maneaua merge cu vin sau bere si numai dupa o anumita ora si o anumita alcoolemie, se pare insa ca romanu nu intelege acest lucru. Vorba lu` nea Madalin, daca nu se face ceva in tara asta in 20 de ani o sa se numeasca RRomania .

Share this post


Link to post
Share on other sites

discovery, national geografic, science, axn sf si eurosport 1si 2. Cam la astea ma uit in putinul timp... A, si aproape in fiecare weekend sint nevoit sa ascult manelele trupelor invitate  (pina imi vine randul sa cint cafe concert-uri si evergreen-uri) pe acolo unde ma duc sa cint...

Share this post


Link to post
Share on other sites

discovery, national geografic, science, axn sf si eurosport 1si 2. Cam la astea ma uit in putinul timp... A, si aproape in fiecare weekend sint nevoit sa ascult manelele trupelor invitate  (pina imi vine randul sa cint cafe concert-uri si evergreen-uri) pe acolo unde ma duc sa cint...

Maai matrixxx tu pe unde canti? As veni sa te vaz odata. Am cel mai profund respect pentru cere stiu sa cante la diverse instrumente, eu insumi aveam/am de gand sa ma apuc de trompeta. ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Off topic: Crown Plazza, Marriot, Casa Vernescu, Rhin Hotel...luna asta sint toate weekend-urile in Targoviste. Depinde unde si cu cine cint (chitara acustica, electrica, claviaturi, voce, aranjamente/orchestratii, etc).  :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0