Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest nicucarnicu

Dezmembrez motor Saab 2.2 Tid 2005

13 posts in this topic

Piesele de Saab merg si pe Volvo?Eu nu am auzit acest lucru.Mai bine incearca pe forumul Saab poate ai mai multe sanse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domnu' Nicu, bre noi aici avem Volvouri. Saab-ul e tot suedez da alta mancare, sau matale ai un motor de Saab - Volvo cumva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut ,de pe Saab nu prea merge nimic pe Volvo,nici macar jantele,scuze pt. ca sunt off topic dar fan club Saab in Ro nu exista,m-am gandit ca ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motorul este de la GM, identic cu cel de pe Opel 2.2 DTI.

Pune anuntul pe forumul Opel

Share this post


Link to post
Share on other sites

O sa fiu si eu OFF Topic.... atzi vazut ce site frumos au ce de la CLUB Saab???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dap.Mi-a  placut mai ales faza aia cu istoricul marcii.Foarte bine reprezentata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vrut sa iti dau si eu linkul cu forumul saab , dar ma gandeam ca ma injura moderatorii :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm după părerea mea o mică toleranÅ£ă nu strică, totuÅŸi Volvo ÅŸi Saab sunt din acelaÅŸi Å£ară ÅŸi ambele mărci au trecut prin drumuri similare (Ford - General Motor Company). Iar pe clubul Saab încă nu există forum ÅŸi cum am spus măcar sunt două mărci cam similare :) (măcar nu este un bmw sau ford sau altă marcă)

Eu spun să fim puÅ£in mai toleranÅ£i ÅŸi baftă la vânzare de piese!

P.S. Există ÅŸi un site similar pentru Volvo (în lb. română) cu istoric ÅŸi chiar cu informaÅ£ii despre fiecare series. :)

ÃŽmi cer scuze pentru off topic-ul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu intelege gresit arpi.NU asta am vrut sa zic.Vroiam sa spun doar ca aici sunt sanse foarte mici sa gaseasca pe cineva care are nevoie de piese de Saab.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am înÅ£eles de la început, dar mai înainte au fost puse ÅŸi anunÅ£uri cu alte mărci aici pe forum care au fost ÅŸterse. Cu care sunt în totalitate de acord nu are ce căuta un anunÅ£i cu mercedes, vw, bmw sau opel.

Eu am vrut să spun să lăsăm măcar topicul că poate are omul noroc ÅŸi găseÅŸte un pasionat de suedeze care are ÅŸi un Volvo ÅŸi un Saab (nu prea sunt ÅŸanse aici dar nu se ÅŸtie).

ÃŽn lipsa unui forum Saab acest loc este cel mai aproape de marca. Iar îmi spun ÅŸi eu părerea numai, nu vreau să supăr pe nimeni  ;D

ÃŽmi cer scuze din nou de off topic, cred că ar trebui să revenim la subiect.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi cer scuze ca am intervenit.Intr-adevar zice ca forumul este in constructie.Cred ca ii fac fundatia acum!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.