Victor

Mandru ca sunt "VOLVIST"

32 posts in this topic

Astazi am intrat cam pe 6-7 alte cluburi auto mai in detaliu. Adica mi-am facut conturi sa pot vizualiza tot continutul. Pana acum am fost mai mult spectator. Am ramas cu un gust amar!!! Oamenii se bat in idei ca la usa cortului pana apar moderatorii si le dau o linie la palmuta.

Concluzia este: SUNT MANDRU CA SUNT VOLVIST  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu am tot spus ca sintem o comunitate care ne ajutam si ne respectam reciproc IN PRIMUL RAND. Mai exista bineinteles cite o scapare, doua, ca e omenesc - insa semnificatia cuvintului OM primeaza.

:3some:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu am remarcat asta pe forumul asta.

Lumea e mai cerebrala.

Nu om fi multi dar macar.... ca bun simt ne ridicam mult mult mult peste ceilalti

Bravo noua.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O, ce bine ma simt ca nu vezi peste tot Volvo! E clar ca procentul de oameni civilizati, si de calitate, care poseda Volvo este mult mai mare decat cei care au alte marci "la moda".

Share this post


Link to post
Share on other sites

e bine sa fim , totusi, realisti si sa nu confundam forumistii de la alte marci cu posesorii de alte marci. cunosc mai multi posesori de masini la moda care nu sint reprezentati de forumurile aferente acelor marci.

in general , pe forumuri, sint activi doar o foarte mica parte din posesorii de masini, deci acei utilizatori de pe forum nu-i reprezinta. io nu cred ca daca luam 100 de proprietari bmw vom gasi mai mult de 10-20 care sint asa cum se zice despre proprietarii de bmw. ceea ce ne face sa credem ca proprietarii de bmw sint ciumeci sint cei citiva care ies mereu in evidenta.

la fel ca si in politica, sintem reprezentati de o minoritate inculta si rapace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Corect!!!

Cred ca nu sunt multi care gandesc ca daca un posesor de masina (in general nemteasca  ;D  ) e manelist cu tricoul pana unde incepe burta, lant de caine la gat si slapi D&G , inseamna ca si maina este proasta. Chiar nu are nici o legatura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noi suntem prea putini, cand or fii 5000 de membri activi sa vezi discutii aprinse pe forum .

Suntem mici si cuminti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu cat de repede o sa ajungem la 5000, pt. ca saptamanal sterg conturile neaccesate de mai mult de 300 de zile inclusiv ;D... mai bine putini da' buni ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dap, oamenii de pe volvo-club sunt clar mai "asezati" in discutii.

Nu stiu daca om fi cei mai cei, dar cel putin e mai mult respect pe aici.

Respect! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noi suntem prea putini, cand or fii 5000 de membri activi sa vezi discutii aprinse pe forum .

Suntem mici si cuminti :D

Sincer , eu asa imi doresc sa ramanem.Mici,cuminti si cu mult bun simt!

Share this post


Link to post
Share on other sites

si eu tot pe forumul asta am ramas cu sufletul desi nu mai sunt posesor de volvo. desi sunt foarte multumit de masina pe care o am imi mai este dor de fostul meu 244...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai zi adevarul ca te-ai saturat de caterinca de pe daewooclub  :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu sunt mandru ca sunt volv-ist... chiar daca unii nu recunosc masinile facute de Nedcar, cum ca ar fii Volvo...(pe lista asta, am impresia ca se afla chiar si Volvocars, din pacate)

Dar realitatea de pe acest forum e departe de adevarul de pe sosea. Asta din trairile si impresiile mele de drum...

Din pacate nu am intalnit spiritul de fair-play si de gentleman la restul de conducatori de volvo... care nu ii cunosteam de pe forum sau care nu aveau sticker-ul lipit.

Sunt un pic mai altfel, ca soferi... dar nu indeajuns de mult ca sa ii recunosti ca apreciatori de marca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Adi, la mine in oras, de cand au venit "italienii", am vazut Volvo pe strazi cate nu am vazut in viata mea. 90%, normal, cu nr. de I. Majoritatea nu sunt intretinute, vopseaua dusa pe ele, lovite si cele mai multe sterse pe bara (poate de ei sau de altii, asta nu avem de unde sa stim). Oricum, ma doare sufletul cand le vad. Ce oameni crezi ca le conduc?

Share this post


Link to post
Share on other sites

stai sa vezi cind vor incepe tiganii sa le-aduca din europa ....

avind in vedere pretul mic de achizitie, s-ar putea sa le vina vreo idee....

tare mi-e sa nu se zica de volvo ca despre audi...

doamne fereste sa nu-si ia vre-un bulibasa volvo, ca aia sintem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai cred ca ne vom da seama dupa calitatea oamenilor si a postarilor de pe acest forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai cred ca ne vom da seama dupa calitatea oamenilor si a postarilor de pe acest forum.

Off-topic , haoleu boierule mincati-as gura , di ce imi curge uleiul sub masina  :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai crezi ca aia stiu sa scrie ?

Stiu sa scrie dar nu stiu sa vorbeasca si dezacordurile sunt evidente  ;)

@VOLVO16  ;D  Daca bagi un puradel la donatie, iti dau raspuns pe HI5 ca este mai marfa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiu sa scrie dar nu stiu sa vorbeasca si dezacordurile sunt evidente  ;)

@VOLVO16  ;D  Daca bagi un puradel la donatie, iti dau raspuns pe HI5 ca este mai marfa

Dauuuuuuuu ......... fara numar , fara numar  :D

Nu mai am cont pe HI5  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am spus asta pentru ca la ultimele mele 2-3 drumuri mai lungi (peste 200km), cand am dat sa depasesc Volvo (S/v40, V50, S60... cam multe cu numere straine), au accelerat ca niste fraieri. Probabil ca nu le-a convenit ca o masina mai veche e mai grabita decat ei...

Oricum... urat gestul, mai ales in conditiile de trafic din romania, unde ai putine portite sa depasesti.

In schimb, jos palaria pentru soferii de Skoda! Astia au tras tare sa vada cat pot dar cand am trecut de 160km/h, pe linie dreapta, au pus frana si m-au lasat sa trec... pe unii i-am vazut in oglinda ca zambeau. :salut:

Jos palaria!

Share this post


Link to post
Share on other sites

stai sa vezi cind vor incepe tiganii sa le-aduca din europa ....

avind in vedere pretul mic de achizitie, s-ar putea sa le vina vreo idee....

tare mi-e sa nu se zica de volvo ca despre audi...

doamne fereste sa nu-si ia vre-un bulibasa volvo, ca aia sintem.

  Eu am vazut deja cu Volvo.E drept ca nu aratau a bulibasa...dar palariile erau la fel de mari ca si mustatile  ;D

Am patit si eu pe A1 sa ma sicaneze unul cu XC90...Din nefericire pentru el a mea are raportul kg/Nm mai bun decat a lui... In rest pe forumuri (in special MB) am vazut ca e nasol...Iar din cate am tot citit, adminul e putin spus dereglat psihic....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now