Guest fgh

probleme faruri

5 posts in this topic

Am un mic necaz la un far si nu ma pot descurca...Am patit-o in Austria.Nu am tensiune pe faza scurta la un far.Am verificat sigurante..ok,bec..ok.Culmea e ca fara bec am 12 v!!dar e o tensiune falsa cred...Ca sa ajung acasa am luat tensiune de pe faza lunga si a fost suficient sa am scurta...am ajuns cu bine .Va rog care aveti Vadis dati si mie o copie dupa alimentarea farurilor ca nu stiu daca are releu sau de unde vine tensiunea.Poate fi chiar si comutatorul din bord...Masina e S40 benzina an 2000 2000cc.In rest a miia oara spun ca sint extraordinar de multumit de cum se comporta masina la drum lung.Am facut 2600 de km.in 5 zile si daca nu era bucata Szeged-Arad-Deva nu eram nici macar obosit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

poate ai la becul respectiv o masa proasta (minusul/carcasa metalica) - releul se ocupa de AMBELE becuri simultan, nu doar de unul. Cu un aparat de masura trebuie sa-ti dai seama repede.

post-495-12877865398803_thumb.jpg

Legenda simbolurilor.txt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc mult,

    o sa ma descurc sigur, dar sti cum e in tara straina ,in parcare,pe inserat...numai asta mai lipsea.Norocul a fost ca aveam la mine ceva scule si am pus totul pe faza lunga...cit sa pot pleca.Dau o bere la prima ocazie !

                                George

Share this post


Link to post
Share on other sites

salutare tuturor am si eu o intrebare apropo de faruri a montat cineva daylight pe s/v 40

ce parere aveti de farurile astea sun de calitate sau de fandoseala ca avem lupa pe scurta si leduri de zii

in principiu nu mar interesa pentru leduri dar eu am probleme cu cele h4 numi plac cu se vede noaptea am nevoie de lumina mai ales cand ploua .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca vrei lumina eu iti recomand faruri duble(h7/h7 )de la Hella!Am avut faruri de la Depo si am fost dezmagit de calitatea acestora,iar de luminozitate nu mai spun..

Pe viitor as vrea sa mi montez xenon Oem!Dar asta necesita: spalatoare la faruri si http://www.youtube.com/watch?v=Vk-WbxUzv0c.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now