Sign in to follow this  
Followers 0
hunter

help please

4 posts in this topic

salut am si eu un v40 1.9 tdi si de cateva zile nu se mai opresete motorul din cheie... mi s-a spus ca electrovalva baga motorina in continuare chiar daca scot cheia. a mai patit cineva asa ceva. stie cineva cam ce ar fi exact?

Share this post


Link to post
Share on other sites

parca mai vazusem problema pe ceva thread (nu-l gasesc acum...). verifica-ti becurile ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

multumesc mult de sfaturile cu becurile dar va spun sincer ca nu era de la stopuri cu toate ca am schimbat toate becurile de pe masina. pana la urma am fost cu dansa in service la un pompangiu de moda veche unul din cei mai buni din iasi. mosuletul cand a auzit ca nu se mai opreste masina din cheie mi-a spus ca ii ia mai mult sa ii dea protectia de la pompa de injectie decat sa o repare. asa a si fost. tot ce avea pompa de injectie era la electrovlava un mic pistonas cu o bucatica de cauciuc in fata si un arculet in spate. bineintelesc ca de la motorina care este la noi in tara cauciucul acela sa distrus permitand motorinei sa treaca pe langa el atunci cand treceam cheia pe pozitia 0. toata operatia m-a costat 50 ron si 1h 30 min asteptare. so have fun with volvo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0