Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

jhon81

VIND MOTOR VOLVO 960 3.0 si cutie automata

11 posts in this topic

vind motor de 3.0, 24 si cutie automata.motorul are ceva defectiune,insa nu am reusit sa o descoper.motorul a mers o perioada foarte bine,apoi a inceput sa mearga intrerupt.nu mai am de gind sa il fac,am recurs la schimbarea lui cu altul mai mic.daca tot il am si este in stare perfecta.despre cutie pot spune ca merge foarte bine,schimba normal.are ceva doar la senzorul de masalier,nu se aprind becurile cind este uleiul rece.dupa ce se incalzeste,se aprind normal. cutia este AW 30-40.toate astea le dau cu tot ce tine de motor si cutie.ECU si modul cutie TCM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

astzi am dat motorul cu cutia jos.de acum va spun si un pret. pretul este de 600 E,putin negociabil, motor+cutie,ECU si TCM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

se pare ca nu este interesat nimeni de astea.in cel mai scurt timp pleaca la fier vechi.ma incurca pe aici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

300 euro si pleaca intreg ansamblu.motor cutie automata.toate in stare buna de functionare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

subiectul se poate inchide.motorul pleaca miine la tigani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

am facut un efort si am desfacut motorul astazi.am pastrat tot ce a fost in el.pistoane,cu biela cu tot.vibrochen,care este inpecabil,nu are nici o urma pe el.pompa ulei.restul la topitorie a plecat.daca se gaseste cineva interesat de piese,le gaseste la mine.am oprit si tot ce era electric pe el.am urcat toate piesele in podul garajului,acolo nu ma mai incurca.inclusiv si cutia am urcato.

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut.motorul a fost benzinar.din pacate nu mai am decit tot ce a fost in motor.pistoane/biele,vibrochen,axele cu came.in rest totul le-am vindut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

de curiozitate, cati bani au iesit din afacerea asta ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu pt bani am facut asta,doar sa scap de fiare din curte ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.