Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest micutzu_00

Cumpar jante pt Volvo C30 - eventual echipate cu cauciucuri de iarna

8 posts in this topic

Hello,

Are cineva o oferta de jante de aliaj sau tabla de 16,17 sau 18 care merg pe Volvo c30, 2.0D din 2007? Se prind in 5 prezoane la 108.

Cauciucurile care se potrivesc, conform cartii tehnice sunt:

205/55 R16 91 V/W

SAU

205/55 R16 91 Q/T/H/V M+S

SAU

205/50 R17 93 W

SAU

215/45 R18 93 W

SAU

205/50 R17 93 Q/T/H/V M+S

Ma interezeaza doar jentiile sau jenti plus cauciucuri.

Merci!

Dan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vazut anuntul tau ... insa mie imi trebuiesc 4 - cu 2 nu am ce sa fac. Astept oferte in continuare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  Cauta de FFocus II,new Mondeo,Kuga,S-max daca le vrei de noi 5X108,16",tabla.Am sa intreb pe cineva care avea ceva in acest sens dar magneziu ,durAl dar nu stiu pe cit!Ce buget aloci pt ele?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Habar nu am cat as da pe ele  ;D

Ce ofrete am gasit:

- de tabla pe 4tunning la 250 ron setul - dar sau dat

- de aliaj pe 4tunning - originale volvo cu cauciucuri de vara (din pacate) - la 500 de euro (cica sunt aprope noi ... insa sunt prea scumpe astea)

- la 200 de euro de aliaj de pe focus 2 - cu 200 de euro - folosite si fara gume - si astea s-au dat pana m-am miscat

Deci undeva pana la 500 de euro as da pe unele de aliaj - de calitate - in stare foaret buna si cu gume de iarna. Asta ar fi bugetul maxim.

Ceea ce mi s-a parut nasol este ca la nici un dealer Volvo (am fost in B si BV) nu am gasit nici o oferta completa de 4 jante (tabla sau aliaj) si 4 cauciucuri de iarna. Am fost la Porche Bucuresti Nord - ca am si un VW Golf - si am gasit set de 4 jante de aliaj cu 4 cauciucuri de iarna la 2400 RON - ceea ce mi s-a parut foarte decent.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merci pentru ajutor. Pana la urma am optat pt jante noi Rial Campo la 349 bucata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  Ma bucur ca ai rezolvat ..Se pare ca ai fost f. grabit si decis sa nu te prinda iarna. :D.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grabit tare nu am fost, am tot cautat si desi imi doream ceva mai ieftin am ajuns in final la 2770 - 4 jante de aliaj si 4 cauciuri, insa cel putin 2 ierni sunt asigurat. better safe than sorry :)

Share this post


Link to post
Share on other sites