Sign in to follow this  
Followers 0
Guest smf.ro

Masina de inchiriat in RO

9 posts in this topic

Am de gand sa fac o vizita in RO, probabil undeva la sfarsitul lui iulie eventual august.

Ceva idei unde gasesc o masina de inchiriat pentru o luna la preturi rezonabile? Din ce am vazut pe net cele cateva reprezentante ale unor firme de acest gen au niste preturi nesimtite. Ma intereseaza sa o iau din bucuresti si s-o las tot acolo, eventual din brasov si ma descurc eu cumva sa ajung acasa de la aeroport. Estimez ca o sa fac undeva la 1000km, nu am cine stie ce in gand, doar cateva vizite la rude prin moldova si atata.  Cat despre marca, ma lasa rece, ceva sa nu ma lase in drum si daca se poate sa aiba aer conditionat. Oricum o sa am mult de sarbatorit deci n-o sa fiu apt sa o conduc in fiecare zi :).

multzam anticipat pentru orice idee.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dacia Logan si Renault Clio am inteles ca sunt chiar foarte ieftine. Nu am cifre exacte...

Cumnata-miu, cand a venit din voiaj, am mers vreo 2 saptamani cu Renault inchiriat si de la el stiu ca a fost super ieftin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dacia Logan si Renault Clio am inteles ca sunt chiar foarte ieftine. Nu am cifre exacte...

Cumnata-miu, cand a venit din voiaj, am mers vreo 2 saptamani cu Renault inchiriat si de la el stiu ca a fost super ieftin.

luat de unde? pret?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tot ce am mai aflat este ca a inchiriat un Renault Clio de la Brasov, la pretul de 8 EU pe zi. Incerc sa aflu si firma, dar e out of reach, undeva prin Alaska...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am un prieten care are o firma de rent a car in Bucuresti. Din ce stiu eu are Dacia Logan, Ford Fiesta, Peugeot 307...

Pot sa te ajut cu numarul lui de telefon ( iti dau PM) despre preturi nu stiu ce sa zic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tot ce am mai aflat este ca a inchiriat un Renault Clio de la Brasov, la pretul de 8 EU pe zi. Incerc sa aflu si firma, dar e out of reach, undeva prin Alaska...

news? la 8 euro pare rezonabil, ce am gasit in rest peste 20 euro este jaf curat. la banii astia prefer sa merg cu taxiul peste tot; si pot sa si beau cu toti prietenii :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

din pacate eu nu stiu decat de preturi de la 30 de euro in sus...

m-am mirat sa aud de preturi mai mici...

stiam ca pretul pe zi pt un logan cu a/c este de 37 de euro, iar pt o supernova fara aer 30...

nu merita! am un prieten care e angajat la o firma d-asta care inchiriaza si de la el stiu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

no, multzam mult la toata lumea. o sa vad eu vineri cand ajung. am tot weekend la dispozitie sa caut/tocmesc ceva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0