Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

zack

Cheie volvo s80

7 posts in this topic

Buna ziua. Cu 2 saptamani in urma am cumparat un volvo s80 si n-am decat o cheie [tip briceag] si cea de service. As vrea sa imi mai fac o cheie pentru ca am nevoie pentru casco.[in caz ca se fura masina, trebuie sa ma duc la ei cu cele 3 chei...]. M-ar interesa sa mai fac o "copie"...tip briceag.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Numai la reprezentanta, succes !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca as cumpara o cheie la mana a 2-a.....[sau tot setul de chei...] si as schimba lamele + reprogramare de cip ar merge?

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut,

incearca pe Calea Mosilor intre intersectia cu Eminescu si Obor pe dreapta exista un centru de copiat chei de toate tipurile si baiatul de acolo este destul de pregatit, adica le si programeaza el si am vazut ca are tot felul de modele de acestea complicate tip briceag, cartele de renault, etc

sa ne spui daca ai rezolvat!

sebastian

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deocamdata mi-am facut o copie la cheie fara cip, pentru a putea deschide usile in caz ca uit cheia originala in masina si aceasta se inchuie. Deocamdata am alte prioritati inaintea cheii. Cand o sa rezolv si cu cipul celei de-a 2-ua chei o sa va comunic.

ps: Cheile le puteti multiplica fara cip la tineretului, langa ING. M-a costat 30 lei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

auto vit.tirg vitan birzesti aleea cu magazine,undeva pe stinga cum intri ,pe la mijloc.100%orice tip de cheie si marca auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu cipul va fi mai greu, eu am avut cheie cu telecomanda, din aia "urata" si mi-am luat de pe e-bay una briceag ca electronica e la fel ca si cea din telecomanda, dar nu am gasit pe nimeni in Timisoara sa imi multiplice cipul asa ca a trebui sa il iau din cheia veche sa il mut in cea noua!

Share this post


Link to post
Share on other sites