baubau

ATI VOTAT?

93 posts in this topic

Ca la fiecare alegeri, am votat. Mai mult pt a nu-mi fi folosit votul de altii in scopul lor (paranoia  ;))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stai linistit ca oricum daca nu l-au folosit pe al tau l-au folosit pe al altora  ;) Suntem singura tara din europa in care se organizeaza sectii "speciale" si asta spune multe, nu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Irina stai linistita ca tot Basescu iese ;D

Jocurile politice se fac la alta masa nu aici cu toti muritorii, vorbim pe 7 decembrie .

Intr-adevar, se fac la alta masa, tocmai de aia stiu ca n-o sa iasa Basescu

Nemtii-Rusii / Americanii - au o influenta mult prea mare

Dar ... vorba ta, vedem pe 7.

Ontopic

am stricat buletinul de vot, am pus vreo 10 stampile pe unde am putut, macar sa nu-l foloseasca altii in numele meu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aveti f mare dreptate cu non marinar dar......

Parca nu il vreau nici pe Vanghelie prim ministru..... e un prim pas spre presedinte tigan si mi se zbarleste parul cand ma gandesc cum va fi......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand ma gandesc la vanghelie ministru mi se zburleste parul, dar parca mai rau mi s-ar zburli s-o mai stiu pe udrea ministru inca 5 ani. Stiu, am un fix cu udrea, asta e, cred ca rolul tutelor/tutilor nu e in politica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu cand ma gandesc la Basescu presedinte, Basescu prim-ministru si parlament basescian unicameral mi se face rau. :tard:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deacord 100% cu iurix de data asta.

Daca n-a iesit antonescu asa cum mi-as fi dorit, macar sa nu iasa geoana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ati vazut cine l-a votat pe antonescu? in general tineri, in general cu studii medii sau superioare, din mediul urban. Pe geoana si basescu pensionari, studii primare sau medii, de la tara. Inca odata romania agrara decide. Adica romania aia care sta capra pentru o galeata, o pelerina de ploaie sau o burta de mici. Asta e, o sa avem presedintele pe care-l meritam, cum am avut de 20 de ani incoace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Irina pt stari de greata si varsaturi (adica stari de rau)  iti recomand EMETIRAL  ;D

Haide mai copii, de 20 de ani este circ in tara asta, ce mai conteaza inca 5 ani de circ .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Circul ca circul, dar eu am o mare problema cu ideile lui geoana si ma deranjeaza enorm ca dupa ce am terminat o facultate si am un serviciu f bun (pe forte proprii) sa tin in spate lenesii si prostii. Adica individul asta incurajeaza lenea si prostia si da putenic in cap acelora care au un venit bun, si atentie!, cinstit, obtinut de multe ori in urma unor ani grei de scoala. Si nu mi se pare deloc normal sa ma oblige asta prin impozit sa-i sustin pe amaratii care in timp ce eu invatam ei spargeau seminte in fata blocului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@betty

ai un pupic de la mine !

aci 100% de acord.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Geoana nu are idei, are un discurs vorba lui badea, de miss world, plictisitor si fad. Dar cam de unde credeti voi ca or sa faca astia bani, oricare ar fi la putere sa plateasca imprumuturile fmi? Nu cumva tot de la fraierii care muncesc sau au o afacere? Doar nu o sa le ia semintele alora din fata blocului de care zicea betty? Asta e problema, ca intretinem  un sistem ineficient si corupt, facand coada sa platim impozite ca sa-si poata lua doamna udrea niste draperii feng-shui la minister.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Dar cam de unde credeti voi ca or sa faca astia bani, oricare ar fi la putere sa plateasca imprumuturile fmi?" Daca vor sa modifice impozitul, sa-l modifice pt toata lumea la fel. Geoana incurajeaza munca la negru. Bani n-or sa se stranga mai multi la bugetul statului, tot ce-o sa obtina o sa fie creasterea nivelului lehamitei din partea alora care mai tin tara asta la un nivel de plutire. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

        Daca voi ziceti ca Geoana nu are un program, de Basescu ce sa zic?  Va plac ideile lui Basescu mai mult? Chiar credeti ca o sa faca altceva decat pana acum? (adica greseli crase, care o sa ne urmareasca multa vreme de acum) 

        Poate Geoana nu are idei dar are o echipa competenta care are idei si care le va aplica pe cat se poate.

        Basescu e un nimic, echipa lui e o umbra, de incompetenti.

@Bogdan G : Am fost chiar foarte rezervata in exprimarea sentimentelor mele referitor la Basescu S.R.L.

Pentru mine conteaza foarte mult sa nu iasa Basescu, nu de alta dar dupa mai mult de 6 luni de domnie a lui si a lui Boc, inca mai astept (ca nu am ce face) sa imi primesc banii pe care mi-i datoreaza statul. Asta dupa ce Boc a declarat cu nerusinare , binenteles in scop electoral, ca toate datoriile statului catre IMM-uri au fost platite. Cred ca nici nu mai e cazul sa zic ca impozitele trebuie platite la stat , nu? Nu te scuteste nimeni de ele chiar daca tot statul iti datoreaza bani.

Asa ca eu cred ca sunt indreptatita sa il urasc mai mult decat pe oricare altul....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am votat si eu. Problema a fost in momentul in care am ajuns in cabina, am deschis buletinul de vot si m-am blocat. Eu pe cine naiba votez? Dar am votat  :(

Nu stiu in turul doi. Ramane hotul actual sau ii schimbam cu cei care au mai furat inainte?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crezi tu ca draperiile feng-shui sunt problema in RO ?

Problema este ca nu avem guvern si nu o sa avem guvern atata timp cat nu exista o majoritate parlamentara si nu una din aliante ci una puternica a unui singur partid.

Guvernul lui Tariceanu a fost guvernul lui? A fost al PSDului ? Nimeni nu stie, tara mergea bine din inertie, au venit niste bani de afara, s-au dus in combinatii imobiliare, pe hartie a aratat bine cresterea economica desi nu a fost reala, strainii si-au luat banii din terenuri si au ramas romanii cu terenuri fara valoare si cu datorie la banca pe 35 de ani.

Asta este realitatea in RO a ultimilor 10 ani si mai este una mai grava, mii de oameni cu acte false pe terenuri, o lege care spune ca un teren nu este in litigiu daca a fost vandut de 3 ori pt ca ultimul cumparator (nr 3) a fost de buna credinta.

Fabrici de ciment conduse de oameni fara scrupule astfel pretul cimentului in RO devenise cel mai mare din RO pt ca vezi doamne se construia mult.

Problema nu este ce am votat la presedentie, problema este sa scapam de parlamentul asta si sa alegem un nou in care un singur partit sa aiba majoritatea, guvernul sa fie unul dat de parlament nu de aliantele din parlament si este de preferat ca presedintele sa fie de aceiasi culoare politica cu a guvernului.

In concluzie nu ei au gresit ci alegatorii au gresit, nu mai este decat o singura cale, iese Basescu, dizolva parlamentul si romanul sa aleaga PDL, astfel o sa injuram un singur partid nu o alianta de 2 lei care este clar ca nu poate functiona.

Mai mult in ce tara exista un guvern format dintr-o alianta de stanga+dreapta, este strigator la cer, abia astept ziua in care Romania o sa aiba doar 2 partide puternice si evident ca in alte tari puternice aceste partide alterneaza la guvernarea tarii, cum este in SUA, Anglia, Franta, Germania  desi in Franta este cam acelasi sistem ca la noi si mai iese cate un scandal si se balacaresc dar totusi treaba merge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai bre Bogdane, daca fufa de sus isi ia draperii de 2 miliarde jumate si nu i se intampla nimic, cam ce exemplu iau aia de sub ea? De exemplu ti-ar conveni ca tov. Basescu sa-l propuna acum pe Iohannis prim-ministru? De fapt e cam in tendintele lui, meschin, mincinos si imprevizibil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cel mai probabil vom avea pe basescu presedinte si prim-ministru liberal.

o noua coalitie da cu un basescu mai slab si mai putin pus pe harta,

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dexter, nu e chiar asa, marile averi nu se fac din draperi ci din "asfaltarea" unor drumuri comunale cu 170.ooo E, asfaltarea evident ca nu e asfaltare .

@iuli si ce facem o luam de la capat ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

         Daca voi ziceti ca Geoana nu are un program, de Basescu ce sa zic?  Va plac ideile lui Basescu mai mult? Chiar credeti ca o sa faca altceva decat pana acum? (adica greseli crase, care o sa ne urmareasca multa vreme de acum) 

         Poate Geoana nu are idei dar are o echipa competenta care are idei si care le va aplica pe cat se poate.

         Basescu e un nimic, echipa lui e o umbra, de incompetenti.

@Bogdan G : Am fost chiar foarte rezervata in exprimarea sentimentelor mele referitor la Basescu S.R.L.

Pentru mine conteaza foarte mult sa nu iasa Basescu, nu de alta dar dupa mai mult de 6 luni de domnie a lui si a lui Boc, inca mai astept (ca nu am ce face) sa imi primesc banii pe care mi-i datoreaza statul. Asta dupa ce Boc a declarat cu nerusinare , binenteles in scop electoral, ca toate datoriile statului catre IMM-uri au fost platite. Cred ca nici nu mai e cazul sa zic ca impozitele trebuie platite la stat , nu? Nu te scuteste nimeni de ele chiar daca tot statul iti datoreaza bani.

Asa ca eu cred ca sunt indreptatita sa il urasc mai mult decat pe oricare altul....

Stai la rand cu ura!!!!!!

Stii ce ma ingrozeste?In Timis,Basescu a castigat cu 40,76%,ceea ce,daca imi spunea cineva acum o saptamana,ar fi parut o utopie.Asa ca...nu simt decat o mare,mare dezamagire si spun si eu ca si un amic:"sa traiti cum ati votat!"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am votat si.....a iesit ce nu m-am asteptat, au ramas exact cei pe care nu i-as dori in continuare.

Eu unul imi bag picioarele, inca 5 ani de mizerie

Share this post


Link to post
Share on other sites

NU Basescu a condus tara acesti 5 ani ci diferite guverne care nu au facut nimic din ce a zis presedintele, oricum la romani vad ca a ramas vorba aia: "presedintele e mereu vinovat" .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai stiu, tocmai, Popeye e doar o mascota pe acolo, aia din spate ascunsi, aia is dracu'

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now