Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Andrei-CV

piese volvo 340/360

13 posts in this topic

Mi-au mai ramas niste piese de la vechile mele masini.

Volvo 360 (1986 cc): electromotor,placa ambreaj,calculator

Volvo 340/360: haion,4 usi,clante usa,esapament cu toba de mijloc,bara spate,stop spate,far fata,aripi fata,cablu ambreaj,grila masca cu sigla Volvo,motoras stergator de far,oglinda exteriaoara,oglinda interioara, vas expansiune,vas spalator de parbriz,cablu acceleratie,cablu kilometraj,bieleta (noua),far ceata

-manual de reparatie Volvo 340/360 in limba engleza

-maruntisuri

Daca mai este de actualitate anuntul te rog sa pui un nr. de telefon!In caz contrar se inchide!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, poti sa imi dai un pret pentru toba de mijloc si farul de ceata? Toba in ce stare se prezinta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Toba e in stare buna,dar e luata jos dupa un Volvo cu motor 1400,si nu are prinderea la carcasa cardanului,cum e la cele cu motoare de 2000.

Nici nu stiu cat sa cer.Cel mai fericit as fi daca ai veni si ai lua tot ce mai am.Pentru tot iti cer un pret simbolic 100 de euro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:'( pretul la toate astea ar fi ok, dar nu o sa ajung prea curand pe acolo... Daca se poate, imi lasi totusi un numar de telefon?

Multumesc inca o data.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Poate razgandesti si faci un drum pana aici,benzina nu costa mai mult de 120-130 ron.Cu un portbaga,ai putea lua totul cu un singur drum.

Ciao,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vazut ca aveti un far e de stanga sau de dreapta  in ce stare e oglinda ? multumesc anticipat

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut...sunt interesat de un cardan pentru modelul 340 si daca ai si semnalizarea dreapta spate...te rog sa imi rasapunzi pe mailul  gugu_90@yahoo.com

cat mai urgent daca se poate...multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Cardan nu mai am de mult si e din ce in ce mai rar de gasit.Imi pare rau.

De unde esti ?

Daca ai cu cutie manuala,lungimea cardanului trebuie sa fie 121 cm,daca e cu cutie automata de 115 cm (de automat poate mai gasesti la dezmembrari.

Daca gasesti cardan,inainte de montare veriica bine starea tampoanelor de motor si de cutie ca din cauza acetora se duce (daca sunt rupte si nu sunt in linie).Nu cardanul de aluminiu e de vina.

Eventual,daca imi poti sa spui daca s-a dus cauciucul din cardan sau dintii din partea care intra in priza directa.

Am vazut anunti de cardan pe www.okazii.ro,dar ai grija,si convinge-te ca e bun,ca unii "repara" in stil romanec si nu va fi bun.

Ciao

   

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi spui si mie un pret la bieleta? si mai ales ce model este (cea cu 2 rotule sau cea simpla cu ax si bucse in capat) si mai ales a manualului:).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este axa care iese din caseta de directie.Aceasta e noua.

Pivoti si alte bielete mai am , dar sunt folosite.

Pe manual cer 100 de ron.

Pe toate piesele,pe care le mai am ti le dau cu 100 euro.Daca vrei,putem vorbi si prin telefon.E mai usor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, speram sa fie vorba de bieleta de la bara antiruliu, nu cea de la directie. Aceasta inca se mai gaseste noua. Manualul nu ma intereseaza la pretul acesta. Spor la vanzare!

Share this post


Link to post
Share on other sites

cum as putea lua legatura cu tine, as avea nevoie de cablu de kilometraj, nr meu este 0762644892, astept un rasp, ms

Share this post


Link to post
Share on other sites