Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Andrei-CV

piese Volvo 440/460

38 posts in this topic

stiu ca este regulatorul de presiune,insa nu este defect nici al meu.chiar acum am masurat presiunea de benzina in rampa si se incadreaza normal,dupa datele din Vadis.la mine problema este ca am un tacanit foarte finut la ele,la relanti doar.am pus si alte injectoare de proba si nu se mai aude,dar nu le pot tine pe motor,nu sunt de ale lui,sunt de pe motorul de 3.0 si nu functioneaza motorul decit la relanti,in turatii nu merge deloc.au alta valoare acele injectoare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

n are clima pe el :)

deci mi e bun , zi un pretz si vedem in continuare ce i de facut , merci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cluju nu mai zici nimika te intereseaza hai cu un raspuns.

Share this post


Link to post
Share on other sites

scuze ... abia am revenit in zona civilizata cu acces la net... :) ma intereseaza in continuare radiatorul tau dar te rog sa mi dai dimensiunile lui ca sa nu fac o magarie sa i au unu la fel ..., inca ceva , daca stiti cineva care are o aparatoare noroi pt aripa fata stanga si e dispus sa mi o vanda ? ma refer la o aparatoare completa pt toata aripa ! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

e un plastic care protejaza de noroi aripa interioara , un plastic in forma de semiluna cu dispozitive ( gauri ) pt fixare de aripa si caroserie

Share this post


Link to post
Share on other sites

aparatoarea asta vine montata deasupra rotii , tocmai ca roata in rulaj sa arunce mizeria pe ea si sa nu ajunga direct pe aripa interioara ( o fereste de umezeala si astfel nu rugineste )

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu i nimik dar aparatoarea imi trebuie musai , lasa mi un nr de tel sa te sun ca pot trimite pe cineva din Zalau sa o i a de la tine , merci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scuzele mele cel de la cluj daca cumva vrei piese de la mine vezi ca am acolo dezmembrez volvo 440 vorbim acolo nu ii frumos ca m-am bagat peste Andrei.Scuzele mele Andrei.Deci daca vreti sa vb cu mine vorbim la rubrica mea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am un motor 1721,102 CP (doar motorul cu chiluasa) cu 140,000 KM

-calculatorul motorului

-galeria de admisie

-volan fara airbag

-1 far ceata

-maruntisuri

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut, ma intereseaza o bara fata pentru volvo 460, daca are cineva, rog un mesaj, multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites