Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Mariuss

Probleme ABS

2 posts in this topic

Salutari am si eu un volovo v40 din 96 si recent dupa un accident (m-am rasturnat doar) , printre multe altele am o problema cu ABS de genul mi se cupleaza cand pun frana stiu ca a fost iarna dar e uscat drumul si tot se cupleaza si se aprinde si in bord ; am fost pe la mecanici si unii mi-au spus ca e posibil sa fie stricata pompa de ABS ... (nu stiu unde e si cu ce se mananca) , alti mi-au zis ca e posibil sa fie stricat un ABS ( oi fi inteles eu gresit sau cum ... cate ABS-uri sunt) sincer nu stiu ce sa fac.  Am avut si alte probleme la ea incetul cu incetul s-au rezolvat dar nu stie  nimeni sigur ce e si am zis ca poate cineva dintre membrii clubului au avut de a face cu aceasta problema !!! 

                                                                                            Multumesc anticipat .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit printre noi !

Sa o luam incet, cu inceputul :

1) Completeaza-ti profilul ca sa putem stii si noi ce masina ai, ce motorizare/an si... de unde esti, asta daca nu e secret.

2) Nu te nelinisti, nu esti nici primul nici ultimul care are asa o problema. Vom gasi impreuna o solutie sa te ajutam, macar printr-un sfat, doua - poate chiar ii dam de 'cap" mai usor decit crezi.

3) Dupa ce treci de pasul 1, trecem si noi la pasul 2.

Bafta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0