Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest georgepop

recomandare achizitie S60 D5 2003

11 posts in this topic

Am gasit o oferta interesanta pentru un S60 D5 din 2003, aprox 120000 km si va rog sa imi dati cateva sfaturi referitoare la achizitie. Avand in vedere ca toti cei 120k km au fost facuti in Romania/Bucuresti la ce ar trebui sa fiu atent/sa verific ? Ce teste la service recomandati sa fac; la ce service si aveti idee de cat ar costa ?

Va multumesc,

George

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!In primul rand 99%aia nu sunt km reali!Din cauza ca e diesel si are 7 ani,adica in jur de 18.000 km pe an!Daca vrei testare mergi la dealeru'volvo din bucuresti:primus auto.Acolo poti face o testare completa ,care costa in jur de 2 mil.

De curiozitate..cat cere pe masina si ce dotari are?

Share this post


Link to post
Share on other sites

in romania majoritatea isi iau diesel ca asa e moda, si le place, nu gandesc ca afara, sa isi ia diesel doar daca fac 30-40000 minim pe an, ca sa se justifice cheltuiala.

asa ca daca sunt facuti numai in romania, eu cred ca sunt reali km aia. am prieteni cu masini din 2003-2004 cu sub 100000 km la bord. de ce trebuie sa gandim ca toti merg non-stop cu masina si fac sute de km pe zi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu o am din 2004 cu 56.000 km REALI... ;)

Deci nush de unde se scot astfel de parametri ireali.Cel mai bine testata inainte la un atelier autorizat volvo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cel mai bine imi dai mie seria de sasiu a masinii si-ti fac o prima verificare.. ;D

Best,

H

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masina mea e din decembrie 2003. Are 126 000 km reali din care 100 000 facuti in Italia!!! Ultimul service de pe carte e facut in august 2007 la 87.000 km.

Pt cine nu crede si poate face verificare, ofer seria VIN pe privat. Godfather, daca esti amabil; confirma-mi si mie spusele. Am trimis pe privat VIN-ul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

George in ce pret ai gasit masina? Are carte service? Inainte de a o cumpara du-te la un service volvo si verifica printre aletele si  injectoarele +  presiunea la motor. Uita-te la volan, pedalier, schimbator si vezi ce uzura au. Ar trebui sa fie aproape impecabile.

Volvo este o masina deosebita. Vei vedea ca nu se compara cu multe dintre masinile in care te-ai urcat. Efectiv VOLVO creeaza dependenta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca idee, ce-am constatat la 120 k pielea de pe volan nu trebuie sa fie roasa, julita. La mine la 150 k este usor luata vopseaua de pe piele in partea superioara, dar atat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, de o saptamana. A cumparato cineva de la Bistrita Nasaud. Dubios de ieftin s-a vandut.

Share this post


Link to post
Share on other sites