Sign in to follow this  
Followers 0
volvo

probleme inchidere centralizata

4 posts in this topic

salutare!

de mai multe ori mi se intampla ca in timpul mersului sa se deblocheze potiera pasagerului din dreapta (se intampla mai ales pe perioada iernii). apasam butonul de inchidere, si blocam inapoi.

insa am vazut ca aceasta problema se intampla si cand incui masina din telecomanda, dinafara. e rau, caci poate ramane masina deschisa.

ce ma sfatuiti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aceeasi problema am si eu de multa vreme. Usa mea a fost lovita si m-am gandit ca nu a fost ceva pus la locul lui, dar, din prea multa comoditate, nici nu am verificat acest lucru.

In mod normal, ar trebui sa mai ai si inchiderea de siguranta, care se declanseaza dupa vreo 15-20 secunde dupa ce ai armat inchiderea, moment in care usa ramane incuiata chiar si cu motul iesit. Verifica si tu.

Nu ar trebui sa-ti faci griji, doar sa nu existe vreun curios sa traga ca animalul de clanta in ideea ca va fura ceva din masina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca erai mai aproape de Deva ti-o reparam eu.... Trebuie desfacut modulul din usa si refacute niste lipituri+curatat pinii care se oxideaza de la umezeala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0